Jaki malakser wybrać? Ranking 2023 i opinie

Jak wybrać dobry malakser w 2024? Który jest najlepszy?

Gotowanie dla niektórych jest ogromną przyjemnością, dla innych z kolei podejście do nowych dań może okazać się kolejną porażką. Bez względu na to, w której grupie się znajdujesz, jeśli tylko masz chęć i pasję gotowania, możesz dowolnie tworzyć i eksperymentować. Aby jednak móc w pełni oddać się gotowaniu, możesz potrzebować pomocy. W takim przypadku niezastąpiony może okazać się malakser, który nie tylko ułatwi, ale także przyspieszy przygotowanie wielu potraw. Jeśli decydujesz się na zakup małego, ale wielofunkcyjnego robota do kuchni, koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą malakserów. W tym artykule opiszemy czym jest malakser, jakie funkcje oferuje i czym powinien wyróżniać się ten wielofunkcyjny robot do kuchni. Dodatkowo zamieszczamy czytelny ranking malakserów 2024, w którym sprawdzisz, które modele aktualnie są najchętniej kupowanie i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników.

Malakser- co to jest?

Zacznijmy jednak od początku… Malakser to nic innego jak wielofunkcyjne urządzenie do kuchni, które w zależności od modelu pozwala na rozdrabnianie, mieszanie, ubijanie, tarcie, szatkowanie, blendowanie a nawet wyrabianie ciasta. Poprzez swoje stosunkowo niewielkie rozmiary i mnogość oferowanych funkcji, malakser często znajduje swoje zastosowanie w mniejszych kuchniach. Malakser opiera się na pracy dwóch wbudowanych ostrz, które skutecznie siekają i rozdrabniają wszelkiego rodzaju produkty. Bardziej rozbudowane modele pozwalają na ubijanie piany, a nawet wyrabianie ciasta i przygotowanie sosów.

Budowa malaksera jest bardzo prosta. Urządzenie składa się bowiem z podstawy, na której montuje się przezroczysty pojemnik z dużym uchwytem. W środku pojemnika montuje się noże lub tarcze i przykrywa pokrywą.

Ranking malakserów 2024

Dobry malakser- czym powinien się charakteryzować?

Wybierając malakser do kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które będą miały bezpośredni wpływ nie tylko na jakość, ale przede wszystkim na funkcjonalność robota kuchennego. Czym więc powinien charakteryzować się dobry malakser i na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Moc

Pierwszym ważnym parametrem jest moc malaksera. To właśnie ona zdecyduje, do jakich zadań będziemy mogli użyć malaksera. Jeśli malakser będzie wykorzystywany do mniej zaawansowanych prac, jak ubijanie piany, szatkowanie lub blendowanie miękkich produktów, moc malaksera nie musi być wygórowana. Jeśli jednak malakser będzie naszą główną pomocą, służącą do rozdrabniania mięsa i twardych produktów (np. orzechy, twarde warzywa), kruszenia lodu czy wyrabiania ciasta, powinniśmy pokusić się o zakup malaksera o wyższej mocy. W takim przypadku moc wyjściowa dla bardziej zaawansowanego urządzenia nie powinna być mniejsza niż 900 W. Jest to szczególnie ważne, gdyż taki malakser zapewni nam dłuższą możliwość pracy na obrotach. Najbardziej zaawansowane modele malakserów, jakie znajdują się w sprzedaży, oferują moc rzędu nawet 1500 W i są to prawdziwe „kombajny” kuchenne, oferujące szereg dodatkowych funkcji.

Obroty na minutę

 Kolejną ważną kwestią jest liczba obrotów na minutę. To właśnie od ilości obrotów zależy, jak szybko malakser poszatkuje czy posieka dane produkty. Im liczba obrotów na minutę w malakserze większa, tym lepiej. Zwykle wartość ta plasuje się w granicach 250 obr/min, jednak w bardziej zaawansowanych modelach możemy spotkać 300 obr/min i więcej.

Na tym etapie warto także sprawdzić regulację prędkości, jaką oferuje dany malakser. Im regulacja będzie płynniejsza i im większy jej zakres, tym lepiej. Dzięki rozbudowanej regulacji obrotów, będziemy mogli dostosować stopień rozdrobnienia produktów do własnych upodobań. Dodatkową zaletą będzie obecność trybu turbo, który za jednym przyciskiem pozwoli na natychmiastowe i krótkotrwałe przejście z ustawionych obrotów na obroty maksymalne.

Dobry malakser bosch opinie

Misa

Podczas poszukiwań najlepszego malaksera, powinniśmy także zwrócić uwagę na pojemność misy i jakość samego wykonania urządzenia. Wielkość misy wielofunkcyjnego robota, powinna być w głównej mierze uzależniona od ilości porcji i liczby osób, dla których będziemy przygotowywać posiłki. Najmniejsze modele najczęściej wyposażane są w pojemnik o pojemności 1-2 l. Taki malakser będzie dobrym rozwiązaniem dla singli lub par i osób, które rzadziej będą korzystały z urządzenia (z wykorzystaniem do podstawowych czynności). Jeśli jednak planujemy szersze wykorzystanie malaksera i będzie on główną pomocą podczas codziennego przygotowania posiłków, powinniśmy pokusić się o zakup modelu z większą misą.

W zależności od producenta, misa w malakserze może być wykonana z tworzywa lub szkła. Z reguły najczęściej wybierane są malaksery z misą z tworzywa, które w przeciwieństwie do swoich szklanych odpowiedniczek są bardziej podatne na uszkodzenia i stłuczenie. Warto jednak zadbać, by misa była gruba i solidna.

Jakość wykonania

Sam robot natomiast, powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jak wiadomo, głównym zadaniem malaksera jest rozdrabnianie i siekanie, często także kruszenie lodu. Ze względu więc na dużą podatność na wibracje, najlepszy malakser powinien posiadać stabilną i trwałą podstawę oraz solidnie wykonaną misę. Dodatkowo warto zadbać, by malakser był wyposażony w antypoślizgowe nóżki, które zapobiegną przesuwaniu się urządzenia po blacie, nawet podczas najbardziej intensywnej pracy.

Dodatkowym atutem będzie optymalna długość kabla, która pozwoli na swobodne podłączenie urządzenia do gniazda. Długość przewodu powinna być więc dopasowana do indywidualnych potrzeb (czyli odległości miejsca na blacie do gniazda). Jeśli nasz malakser będzie na co dzień chowany, warto zadbać o obecność specjalnego miejsca, które pozwoli na swobodne schowanie przewodu w obudowie urządzenia.

Ostrza i podajnik

Jednym z najważniejszych elementów w malakserze są jego ostrza i tarki- to właśnie ich zadaniem jest rozdrabnianie nawet najtwardszych produktów. Warto więc zadbać o to, by były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Należy wybierać ostrza i tarki wykonane ze stali nierdzewnej, które nie będą się tępić.

Wbrew pozorom, w malakserze niezwykle ważny jest również podajnik, przez który do misy trafiają poszczególne produkty. Warto wybierać malakser z szerszym podajnikiem, dzięki któremu nie będzie konieczności krojenia produktów na mniejsze kawałki. Na pierwszy rzut oka ten parametr może wydawać się mało istotny, jednak w konsekwencji wpłynie on bezpośrednio na wygodę użytkowania malaksera.

Najlepszy malakser zelmer

Czego jeszcze możemy spodziewać się od malaksera?

Oprócz powyżej wymienionych parametrów, jakimi powinien wyróżniać się najlepszy malakser do kuchni, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferują te właśnie urządzenia. W większości przypadków producenci malakserów ograniczają się do podstawowego wyposażenia, służącego do siekania i rozdrabniania. Jeśli jednak chcemy zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenie, powinniśmy pokusić się o przejrzenie zestawów, w których oprócz podstawowego malaksera znajdują się:

  • dodatkowe tarcze do szatkowania, kruszenia, tarcia, rozdrabniania,
  • przystawki do ubijania,
  • przystawki do wyrabiania ciasta (głównie kruchego),
  • noże do krojenia na różne grubości,
  • przystawka pozwalająca na przygotowanie soku.

Najczęściej jednak trudno spotkać wolnostojący malakser. Najczęściej malaksery możemy zakupić w praktycznych zestawach, np. z robotem planetarnym lub blenderem (najczęściej ręcznym).

Sprawdź również >>> Jaką gofrownicę kupić?

Malaksery- ranking, opinie i producenci

Nasz ranking malakserów na 2024 rok zrzesza w sobie urządzenia, które cieszą się dużą popularnością i najlepszymi opiniami użytkowników. W głównej mierze znajdują się tam urządzenia znanych i cenionych producentów malakserów, jak np. MPM (Kasia), Kenwood, Bosch, Braun, Philips, Zelmer czy KitchenAid. Często wybieranym rozwiązaniem jest także malakser marki Hoffen lub Silvercrest, które niekiedy dostępne są w sprzedaży w sieci sklepów Biedronka (Hoffen) lub Lidl (Silvercrest).

Polecane malaksery na 2024

1. Malakser Kenwood Prospero+ KHC29.J0WH

Malakser Kenwood Prospero+ KHC29.J0WH

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje malakser Kenwood Prospero+ KHC29.J0WH, który zaliczany jest do robotów planetarnych. Robot kuchenny Kenwood Prospero+ KHC29.J0WH posiada bowiem misę i mieszadła, które pozwalają na ubijanie i mieszanie ciast i mas. W zestawie z robotem znajdziemy malakser, pozwalający na szatkowanie, cięcie i tarcie na cienko i grubo produktów, a to wszystko dzięki stalowym ostrzom i 3 wymiennym tarczom. Pojemność malaksera wynosi 1,4 l, a cały robot oferuje moc na poziomie 1000 W. Dodatkowo w zestawie z robotem Kenwood Prospero+ KHC29.J0WH znajdziemy szklany blender, wyciskarkę do cytrusów i 3 mieszadła.

2. Malakser Bosch MUM 54251

Malakser Bosch MUM 54251

Na drugim miejscu dumnie spoczywa robot Bosch MUM 54251. Podobnie jak jego poprzednik, Bosch MUM 54251 zaliczany jest do kategorii robotów planetarnych, w którego zestawie znajduje się również malakser. Sprzęt oferuje moc na poziomie 900 W. Malakser w robocie Bosch został wyposażony w 3 tarcze, w tym 2 tarcze dwustronne, pozwalające na szybkie rozdrabnianie i siekanie produktów. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy otrzymać cienkie lub grube plastry, cienkie lub grube wiórki, a także produkty starte na drobno. Dodatkowo w zestawie z robotem Bosch MUM 54251 znajdziemy maszynkę do mielenia mięsa, blender kielichowy, wyciskarkę do cytrusów oraz 3 mieszadła.

3. Malakser Philips Avance Collection HR7776/90

Malakser Philips Avance Collection HR7776/90

Na ostatnim miejscu na podium naszego rankingu malakserów, uplasował się robot planetarny z malakserem Philips Avance Collection HR7776/90. To urządzenie oferuje moc na poziomie 1000 W, a za jego pomocą możemy rozdrabniać, siekać, mieszać, trzeć i kroić wszelkiego rodzaju produkty. Malakser w robocie Philips Avance Collection HR7776/90 ma pojemność 3,4 litra, ostrza ze stali i dodatkową, dwustronną tarczę do szatkowania na drobno i grubo. Oprócz malaksera, w zestawie z robotem otrzymamy blender o pojemności 2,2 litra i wyciskarkę do cytrusów. Dodatkowo robot wyposażony został w podwójne mieszadło do ubijania i końcówkę do wyrabiania ciasta.

4. Malakser MPM MRK-11/B

Malakser MPM MRK-11/B

Tuż za podium znajduje się robot kuchenny MPM MRK-11/B, oferujący moc na poziomie 800 W. Robot Kasia Plus MRK-11/B wyposażony został w misę malaksera o pojemności 1,5 l oraz blender o pojemności 1 l. W zestawie z robotem otrzymujemy 4 tarcze wykonane ze stali nierdzewnej- do ucierania ziemniaków, do krojenia warzyw w słupki (idealna do frytek), dwustronną tarczę do krojenia w plastry cienkie i grube oraz także dwustronną tarczę do ścierania na wiórki grube lub cienkie. Solidny nóż ze stali nierdzewnej, w jaki wyposażony został malakser i blender w robocie MPM MRK-11/B Kasia, pozwoli na dokładne rozdrabnianie nawet najbardziej wymagających produktów. Urządzenie działa na 3 regulacjach prędkości i posiada tryb pulsacyjny.

5. Malakser Philips Avance Collection HR7778/00

Malakser Philips Avance Collection HR7778/00

W pierwszej piątce najchętniej kupowanych robotów kuchennych z malakserem, uplasował się robot Philips Avance Collection HR7778/00. To urządzenie oferuje najwyższą moc, spośród dotychczas wymienionych produktów, gdyż oscyluje ona w granicach aż 1300 W. Robot Philips Avance Collection HR7778/00 to praktyczny zestaw kuchenny 4w1, oferujący blender o pojemności 2,2 l i malakser z pojemnikiem o pojemności 3,4 litra. Malakser, oprócz wytrzymałych ostrz ze stali nierdzewnej, wyposażony został w równie solidne tarcze (cztery), pośród których możemy wyróżnić tarczę dwustronną do rozdrabniania, tarczę do sera i ziemniaków, tarczę do krojenia w cieniutkie słupki i tarczę do frytek. Dodatkowo zestaw zawiera wyciskarkę do cytrusów i sokowirówkę, podwójną trzepaczkę i końcówkę do wyrabiania ciasta.

6. Malakser Philips HR7605/10

Malakser Philips HR7605/10

Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest praktyczny malakser Philips HR7605/10. To urządzenie jest klasycznym, wolnostojącym malakserem, wyposażonym w silnik o mocy 350 W. Choć urządzenie oferuje mniejsze wymiary i niewielką moc, jego umiejętności oferują aż 15 funkcji, które może osiągnąć dzięki 5 różnym akcesoriom dołączonym do zestawu. Malakser Philips HR7605/10 posiada funkcję wyrabiania zarówno płynnego, jak i gęstego ciasta, a dodatkowym jego atutem jest tarcza emulgacyjna, pozwalająca na przygotowanie majonezu czy bitej śmietany. Dodatkowo malakser HR7605/10 Philips posiada 3 podwójne tarcze do szatkowania, krojenia i rozdrabniania. Misa malaksera oferuje pojemność 2,1 litra, a sterowanie robotem odbywa się za pomocą przycisków.

7. Malakser MPM MRK-11

Malakser MPM MRK-11

W naszym ranking malakserów nie mogło zabraknąć również robota kuchennego MPM MRK-11 Kasia, który zyskał uznanie wielu gospodyń domowych. Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary, robot kuchenny Kasia MRK-11 doskonale odnajduje się w niewielkich kuchniach. Misa malaksera o pojemności 1,5 litra oraz 1-litrowy blender pozwolą na przygotowanie nawet najbardziej wymagających posiłków. W zestawie z robotem MPM MRK-11 otrzymamy 4 tarcze ze stali nierdzewnej, pozwalające na rozdrabnianie produktów według potrzeby, mieszadło do ciasta i ubijak do piany. Robot Kasia MRK-11 oferuje moc na poziomie 800 W oraz sterowanie za pomocą pokrętła na 3 regulacjach prędkości.

8. Malakser KITCHENAID 5KFC3516EOB

Malakser KITCHENAID 5KFC3516EOB

Na ósmej pozycji w naszym rankingu, swoje miejsce znalazł malakser KITCHENAID 5KFC3516EOB. Jest to kompaktowe urządzenie, za pomocą którego rozdrobnimy niewielką ilość składników jednorazowo, dlatego ten malakser będzie doskonałym rozwiązaniem dla singli lub par, a także dla osób posiadających małą kuchnię. Malakser KITCHENAID 5KFC3516EOB wyposażony został w misę malaksera o pojemności 0,83 l i moc na poziomie 240 W. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, malakser KITCHENAID 5KFC3516EOB wyposażony został jedynie w solidne ostrza ze stali nierdzewnej, służące do rozdrabniania produktów. Taki malakser doskonale sprawdzi się w przygotowaniu pesto lub puree. Ten model doskonale sprawdzi się więc także w szybkim przygotowaniu posiłków dla niemowląt. Dodatkową zaletą jest możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

9. Malakser KITCHENAID 5KFP0719EAC

Malakser KITCHENAID 5KFP0719EAC

Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest malakser KITCHENAID 5KFP0719EAC. Ten model malaksera oferuje moc na poziomie 250 W, a pojemność pojemnika malaksera wynosi 1,7 litra. Malakser KITCHENAID 5KFP0719EAC wyposażony został w solidne ostrza ze stali nierdzewnej oraz dwie tarcze, które służą do tarcia i krojenia w plastry. Dużą zaletą malaksera KITCHENAID 5KFP0719EAC jest łatwość przechowywania, gdyż wszystkie elementy mieszczą się w misie roboczej, ograniczając tym samym miejsce, jakie musimy zagospodarować do jego przechowania. Dodatkowo ten model dostępny jest w trzech kolorach- beżowym, czarnym i czerwonym, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować wygląd urządzenia do designu naszej kuchni.

10. Malakser Philips HR7310/00

Malakser Philips HR7310/00

Ostatnim urządzeniem, jakie przedstawia nasz ranking malakserów, jest robot kuchenny Philips HR7310/00. Jest to kompaktowy malakser o mocy 700 W, oferujący aż 19 funkcji. Poprzez zastosowanie poszczególnych tarcz, malakser Philips HR7310/00 pozwala nie tylko na dokładne siekanie, ale również m.in. na blendowanie, mielenie, ubijanie, krojenie i miksowanie. Pojemność misy, w jaką wyposażony został model HR7310/00 od Philipsa, oscyluje w granicach 2,1 litra. Dodatkową zaletą jest możliwość mycia w zmywarce poszczególnych elementów oraz łatwy montaż i demontaż urządzenia.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

1 KOMENTARZ

  1. solidny poradnik jak wybrać dobry malakser, sprawdzałam opinie o malakserach z lidl czy sklepu biedronka, ale różnie z nimi bywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaki laptop do 3000 zł? Ranking 2023

Wybór najlepszego laptopa do 3000 złotych to nie małe wyzwanie. W sklepach znaleźć można setki różnych modeli, które różnią się od siebie producentem, specyfikacją,...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Ranking sokowirówek 2023 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek i wybierz najlepszą...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...