Ranking sokowirówek 2022 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek 2023 i wybierz najlepszą sokowirówkę dla siebie!

Najlepsze sokowirówki Ranking 2023

W naszym rankingu uwzględniliśmy najchętniej wybierane sokowirówki dostępne obecnie w sklepach. Tworząc ranking braliśmy pod uwagę zarówno polecane sokowirówki, jak i te, które posiadają najlepsze opinie i cechują się najwyższą trwałością. Zestawienie obejmuje także stosunek jakości do ceny. Ranking sokowirówek aktualizujemy cyklicznie, zgodnie ze zmieniającą się ofertą rynkową sklepów.

Jaką sokowirówkę wybrać?

Przyrządzanie świeżych soków z owoców, warzyw czy cytrusów, to główne zadanie sokowirówki. W zależności od wybranego modelu, sokowirówka może posiadać dodatkowe opcje, jednak podstawową funkcjonalnością jest pomoc w przyrządzaniu pysznych i świeżych soków. W sklepach spotkać możemy sokowirówki różniące się nie tylko funkcjami dodatkowymi, ale również mocą, pojemnością zbiornika oraz oczywiście ceną. Przed ostatecznym wyborem warto zwrócić uwagę na:

  • moc sokowirówki – jeden z najważniejszych parametrów, określających skuteczność działania sokowirówki. Mocniejszy silnik oznacza możliwość odwirowania soku z twardszych owoców i warzyw. Moc sokowirówki wpływa również na czas, jaki potrzebny jest do uzyskania pysznego soku. Najtańsze sokowirówki wyposażone są w silniki o mocy od 200 do 400 W. W klasie średniej znajdziemy silniki o mocy od 500 do 1000 W. Najmocniejsze silniki sięgać mogą nawet 1800 W. Warto pamiętać, że cena rośnie wraz ze wzrostem mocy silnika;
  • pojemnik – w kwestii pojemnika rozpatrywać możemy kilka kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj pojemnika- zintegrowany bądź zewnętrzny. Czym one się różnią? W przypadku pojemnika zintegrowanego sok trafia bezpośrednio do zbiornika wbudowanego w urządzenie. W przypadku pojemnika zewnętrznego, sok wyprowadzany jest za pomocą wężyka do zbiornika poza urządzeniem. Pojemnik wbudowany zapobiega chlapaniu, jednak wpływa na rozmiar urządzenia. Sokowirówki z wbudowanym pojemnikiem są większe niż te z pojemnikiem dokładanym dodatkowo. Drugą kwestią jest pojemność zbiornika- tą kwestię musimy dopasować do siebie indywidualnie wedle potrzeb;
  • prędkość – bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę wybierając sokowirówkę. Ważna jest ilość dostępnych prędkości, jak i możliwość regulacji pracy urządzenia, co pozwoli nam dopasować charakterystykę sokowirówki do wybranych owoców i warzyw;
  • rozmiar – wielkość sokowirówki powinniśmy dopasować wedle naszych indywidualnych preferencji. Mając do dyspozycji więcej miejsca w kuchni, dobrym wyborem będzie sokowirówka z wbudowanym pojemnikiem. W rankingu sokowirówek znalazły się zarówno sokowirówki o kompaktowych wymiarach, jak i te wyposażone w większe zbiorniki. Wpływ na wymiary ma również sam kształt urządzenia.

Wybierając sokowirówkę warto sprawdzić i porównać wszystkie powyższe kwestie dla wybranych modeli. Jeżeli nie wiesz jaką sokowirówkę wybrać, sprawdź nasz ranking poniżej.

Najpopularniejsi producenci sokowirówek

Wśród najchętniej kupowanych sokowirówek wyróżnić możemy kilku producentów, którzy stale utrzymują pozycję lidera w naszym rankingu sokowirówek. Największy wpływ na to ma oczywiście ilość i rodzaj opinii użytkowników, cena, jakość wykonania, specyfikacja techniczna poszczególnych modeli oraz oczywiście renoma marki. Do najchętniej wybieranych producentów sokowirówek zaliczyć możemy: Zelmer, Philips, Kenwood, Camry, Clatronic, Adler, Sencor, Concept, Bosch, Black&Decker, Hyundai, Gastroback, Ravanson, Tefal, Eldom, Blaupunkt, Ariete, Catler oraz Saturn.

Ranking sokowirówek 2023

1. Sokowirówka PHILIPS Avance Collection HR1922/20

Sokowirówka PHILIPS Avance Collection HR1922/20

Ranking sokowirówek otwiera model PHILIPS Avance Collection HR1922/20. Sokowirówka Philips Avance to jedno z najlepszych urządzeń do robienia soków w domu, dostępne obecnie w sklepach. W tym modelu znajdziemy duży otwór na owoce i warzywa o szerokości aż 8 cm, a pojemnik na sok pomieści do 3 litrów płynu. Dodatkowo producent zadbał o blokadę kapania oraz system łatwego czyszczenia sokowirówki QuickClean. Na wydajność i trwałość sokowirówki PHILIPS Avance Collection HR1922/20 wpływ ma duża moc silnika, która wynosi aż 1200 W. Mimo tak dużej mocy sokowirówka pracuje cicho, a jej montaż jest prosty i szybki. Sokowirówka umożliwia przygotowanie zarówno klarownie czystego soku, jak i soku z miąższem. Dzięki technologii FiberBoost możemy uzyskać do 50% dodatkowego miąższu. Dobra cena, dobre opinie i świetna funkcjonalność. Dla nas to TOP 1 wśród sokowirówek.

2. Sokowirówka Zelmer ZJE1200G (JE1200)

Sokowirówka Zelmer ZJE1200G (JE1200)

Na drugiej pozycji w rankingu sokowirówek uplasował się model Zelmer ZJE1200G (JE1200). Moc silnika Peak Power 850 W, w połączeniu z 2 prędkościami obrotów sprawia, że niemal z każdego owocu i warzywa wyciśniemy maksimum soku. Sokowirówka Zelmer ZJE1200G (JE1200) wyposażona jest w pojemny zbiornik na odpadki o pojemności 1,5 litra. W tym modelu producent zastosował duży otwór wsadowy, dzięki czemu nie ma potrzeby krojenia owoców i warzyw na małe kawałki. W zestawie z sokowirówką znajdziemy pojemny dzbanek na sok o pojemności 900 ml. Dodatkowym atutem są antypoślizgowe nóżki, separator piany oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zelmer ZJE1200G (JE1200) to dobra, tania i niezawodna sokowirówka o kompaktowych wymiarach.

3. Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

Marka Philips nie lubi kompromisów, dlatego model Philips Viva Collection HR1832/02 zaliczyć możemy do najlepszych sokowirówek dostępnych obecnie w sklepach. Warto dodać, że jest to tania sokowirówka w stosunku do ilości funkcji i trwałości jaką oferuje. Model Philips HR1832/02 wyposażony został funkcję szybkiego czyszczenia, dzięki czemu sokowirówkę umyjemy w niecałą minutę! Silnik o mocy 500 W pozwala na wydajną, a jednocześnie cichą pracę. Pojemnik na miąższ pomieści do 1,5 litra resztek, a czysty sok wyciskany jest bezpośrednio do szklanki. Dodatkową zaletą sokowirówki Philips HR1832/02 jest blokada kapania oraz fakt, że wszystkie zdejmowane elementy można bezpiecznie włożyć do zmywarki. Dostępna w kolorach: szary, czarny, zielony i czerwony.

4. Sokowirówka Esperanza EKJ002

Sokowirówka Esperanza EKJ002

Najtańsza sokowirówka w naszym rankingu to Esperanza EKJ002. Za około 100 zł możemy kupić dobrą sokowirówkę z silnikiem o mocy 500 W, wykonującą aż 21 tys. obrotów na minutę, oferującą system łatwego czyszczenia oraz szeroki podajnik na owoce i warzywa o średnicy 6,5 cm. Pojemnik na odpady pomieści do 1,5 litra miąższu i resztek. W zestawie z sokowirówką Esperanza EKJ002 znajdziemy pojemnik na sok o pojemności 450 ml. Zaletą tego modelu są małe wymiary, 2-stopniowa regulacja obrotów oraz niezawodne zabezpieczenie przed kapaniem soku. Dodatkową zaletą sokowirówki Esperanza EKJ002 jest estetyczny wygląd oraz niewielka waga. Mimo tak niskiej ceny, sokowirówka posiada dobre opinie użytkowników, a test na twardych owocach i warzywach przeszła bezbłędnie.

5. Sokowirówka BOSCH MES25A0

Sokowirówka BOSCH MES25A0

Piąte miejsce w rankingu sokowirówek zajmuje model BOSCH MES 25A0. Sokowirówka Bosch wyróżnia się na tle konkurencji designem. Nowoczesny wygląd i starannie dobrane materiały sprawiają, że model BOSCH MES25A0 nie tylko dobrze wygląda, ale także posłuży nam na długie lata. Za napęd odpowiada silnik o mocy 700 W, z możliwością regulacji prędkości obrotów w 2 stopniach. Otwór wlotowy pomieści owoce i warzywa do 7,3 cm średnicy. Sokowirówka BOSCH MES 25A0 nadaje się zarówno do miękkich, jak i twardych owoców i warzyw. W zestawie znajdziemy pojemnik na sok o pojemności 1,5 litra, separator piany oraz 2 litrowy zbiornik na odpady. Dodatkowy atut to blokada kapania oraz możliwość mycia wyjmowanych części w zmywarce.

6. Sokowirówka Bosch MES3500

Sokowirówka Bosch MES3500

Druga sokowirówka w rankingu od marki Bosch. W tym przypadku przyszło nam sprawdzić model Bosch MES 3500, nieco droższy od MES 25A0. W tym modelu znajdziemy silnik o mocy 700 W oraz wsad na owoce o szerokości 8,4 cm. Urządzenie świetnie wyciska soki z twardych warzyw i owoców, dzięki 2-stopniowej regulacji prędkości obrotów. Sokowirówka Bosch MES 3500 wyposażona jest w ceramiczny nóż, sitko ze stali nierdzewnej oraz antypoślizgowe nóżki. Pojemnik na wyciśnięty sok pomieści do 1500 ml cieczy. Całość zamknięta jest w stylowej, trwałej konstrukcji o kompaktowych wymiarach. Za niecałe 400 zł możemy mieć dobrą sokowirówkę o ogromnych możliwościach. Potwierdza to zarówno nasz ranking sokowirówek, jak i opinie użytkowników.

7. Sokowirówka Kenwood JE850

Sokowirówka Kenwood JE850

Ranking sokowirówek nie mógłby się obyć bez flagowego modelu Kenwood JE850. Za tą sokowirówkę zapłacić musimy nieco ponad 500 zł, jednak jest ona warta swojej ceny. Sokowirówka Kenwood JE850 zaprojektowana została tak, aby wyciskać jak najwięcej soku z owoców i warzyw, a sam proces wyciskania był maksymalnie prosty, za co odpowiada system APEX. Aż ponad 90% resztek i miąższu zostaje oddzielonych od soku, a odpadki trafiają do pojemnego, 3-litrowego zbiornika łatwego w demontażu. Zbiornik na sok pomieści do 1,5 litra soku. Za napęd w Kenwood JE850 odpowiada silnik o mocy 1500 W, a tuba do wrzucania owoców i warzyw pomieści całe jabłka, bez potrzeby ich krojenia na mniejsze kawałeczki. Dodatkową zaletą jest system zapobiegający kapaniu, antypoślizgowa podstawka oraz możliwość łatwego mycia sokowirówki.

8. Sokowirówka Clatronic AE 3532

Sokowirówka Clatronic AE 3532

Tania, a zarazem dobra i wydajna sokowirówka to Clatronic AE 3532. Za niecałe 200 zł możemy kupić sokowirówkę o mocy rzędu 1000 W, wyposażoną w otwór wlotowy 7,5 cm, mieszczący całe owoce i warzywa bez potrzeby krojenia. Pojemnik na odpady pomieści do 2 litrów miąższu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, sokowirówka Clatronic AE 3532 wyciska do 30% soku i witamin w porównaniu z innymi sokowirówkami w tym przedziale cenowym. Kranik wyposażony jest w zawór zapobiegający kapaniu. Dodatkowa zaleta to możliwość sterowania obrotami na 2 poziomach oraz możliwość mycia części w zmywarce.

9. Sokowirówka Zelmer Julita ZJE0800S (377)

Sokowirówka Zelmer Julita ZJE0800S (377)

Model Zelmer Julita 377 (ZJE0800S) to najmniejsza sokowirówka, która zakwalifikowała się do naszego rankingu. Silnik o mocy 250 W pozwala wycisnąć sok z większości owoców, warzyw i ziół dostępnych na co dzień w kuchni. Największą zaletą tego modelu jest cena, bowiem za sokowirówkę Zelmer Julita 377 (ZJE0800S) zapłacimy niespełna 100 złotych. Model ten wyposażony jest w pojemnik na miąższ o pojemności 0,8 litra. Zaletą tego modelu jest blokada przed uruchomieniem bez założonej pokrywy, szeroka gama kolorystyczna oraz sitko ze stali nierdzewnej. Dobra, tania sokowirówka ciesząca się dobrymi opiniami użytkowników. Tak można podsumować model Zelmer Julita ZJE0800S.

10. Sokowirówka Braun J 700

Sokowirówka Braun J 700

Ranking sokowirówek zamyka model Braun J700. Napędzana przez silnik o mocy 1000 W sokowirówka, świetnie radzi sobie z twardymi owocami i warzywami w mgnieniu oka. Szklankę soku przygotujemy w 15 sekund. Prędkość pracy sokowirówki regulować można na 2 poziomach. Szeroka tuba o średnicy 7,5 cm pozwala na wyciskanie soku z owoców i warzyw bez uprzedniego ich krojenia. Sokowirówka Braun J 700 wyposażona jest w system zapobiegający kapaniu oraz nóżki zapobiegające przemieszczeniu się urządzenia po blacie. Dodatkową zaletą Braun Multiquick J700 jest separator piany o pojemności 1,25 litra oraz 2-litrowy zbiornik na miąższ. Za ten model zapłacimy jednak nieco ponad 500 zł.

Avatar
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jaka kierownica 900 stopni najlepsza? Ranking 2022

Jaka kierownica do gier 900 stopni skrętu jest najlepsza? Gry samochodowe ani...

Jaki kombiwar halogenowy kupić? Ranking kombiwarów 2022

Dobry kombiwar halogenowy , jaki wybrać? Który najlepszy? Czy szybkie gotowanie może być zdrowe? To pytanie pewnie zadawaliśmy...

Jaki multicooker kupić? Ranking multicookerów 2022

Dobry multicooker , jak wybrać ten najlepszy? Życie w ciągłym biegu nie sprzyja zdrowemu i domowemu gotowaniu. Wychodząc...

Jak ubić śmietanę? Szybki i sprawdzony sposób

Bita śmietana to obowiązkowy element wielu deserów, w których jej smaku i konsystencji nie można zamienić niczym...

Jak szybko rozmrozić mięso? PORADNIK

Zamrażanie mięsa to jeden ze sprawdzonych sposobów racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Jednak jak rozmrozić mięso, aby...

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie? Szybki sposób na Print Screena!

Zrzut ekranu, określany także Print Screen, jest poleceniem, które bardzo często przydaje się wielu użytkownikom komputerów. Umożliwia...

1 KOMENTARZ

  1. Wow, niezły ranking sokowirówek! Od jakiegoś czasu szukałam info jaką sokowirówkę kupić, jednak praktycznie każdy ranking sokowirówek który trafiłam był słaby, bo były w nim mało znane marki i modele, o których nic nie było w sieci. Ten ranking wygląda inaczej i z pewnością pomoże w decyzji jaką sokowirówkę warto kupić niejednej Pani Domu, takiej jak mi.

Comments are closed.

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Dobry tablet z klawiaturą, jaki wybrać? Ranking 2022

Dobry tablet z klawiaturą to urządzenie, które bez problemu zastąpi laptopa czy notebooka, zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w pracy czy podczas podróży....

Jaki blender do 100 zł? Ręczny czy kielichowy?

Blender to jedno z tych urządzeń, które obowiązkowo musi znaleźć się w kuchni. Jeżeli nie używamy blendera zbyt często, albo nie mamy zbyt wielkiego...

Jaki wolnowar najlepszy? Ranking 2022 i opinie

Jak wybrać dobry wolnowar? Żyjemy w czasach, w których coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na to co je i jak je. Szybkie potrawy i...

Jaka kamera internetowa? Ranking kamerek do komputera 2022

Jaka kamera internetowa? W obecnych czasach kamery internetowe stanowią nierozłączny element zarówno laptopów, tabletów, jak i telefonów komórkowych. Zdecydowana większość urządzeń z tych segmentów posiada...

Jaka myjka do okien najlepsza? Ranking myjek do okien 2022

Dobra myjka do okien , jak ją wybrać? Mycie okien jest jedną z tych czynności domowych, których wielu z nas po prostu nie lubi. Mycie...