Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2020

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W tym poradniku odpowiadamy, jaka domowa bieżnia będzie najlepsza oraz co warto wiedzieć przed jej zakupem. Dzięki temu będziesz doskonale wiedzieć, jaką bieżnię do domu kupić, by nie żałować. Zapraszamy do lektury!

Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję i pozytywnie wpływa na zdrowie ogólne organizmu. W czasach, gdy przed komputerami spędzamy długie godziny, dodatkowa aktywność w postaci biegania na bieżni w domu będzie jak najbardziej wskazana. Mając w domu dobrą bieżnię, bez problemu dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. Jak jednak wybrać tą właściwą?

Bieżnia domowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Biegać możemy w różnych miejscach – od parków, przez lasy aż po ścieżki specjalnie do tego wyznaczone. Biegać możemy również na bieżni na siłowni, jednak nie dla wszystkich jest to w pełni komfortowe rozwiązanie. Chcąc biegać w pełnej prywatności, nie pozostaje nam nic innego, jak zainwestować we własną bieżnię domową. Zakup bieżni nie jest taki trudny, jak mógłby się wydawać, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, o których napisaliśmy poniżej.

Z pewnością zastanawiasz się, czy jest sens kupować urządzenie do biegania w domu. Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od tego, czy lubisz biegać na dworze bez względu na warunki pogodowe, czy wolisz postawić na komfort i pobiegać w domowym zaciszu przy ulubionej muzyce. Jeżeli stawiasz na to drugie rozwiązanie, bieżnia treningowa będzie idealnym rozwiązaniem. Nie daj się zwieść, gdyż to z pozoru proste urządzenie oferuje naprawdę ogromne możliwości. Dzięki szeregowi programów treningowych bez problemu dopasujesz urządzenie pod siebie. Do najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie, zaliczyć możemy bieżnię elektryczną.

W związku z tym, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli różnych bieżni domowych, przygotowaliśmy praktyczne zestawienie, w którym uwzględniliśmy najchętniej wybierane i najczęściej polecane bieżnie do domu dostępne obecnie w sklepach. Tworząc poniższy ranking uwzględniliśmy opinie, recenzje, testy oraz statystyki popularności wśród użytkowników. Zobacz, jaką bieżnię do domu warto kupić poniżej.

Ranking bieżni do biegania w domu

 

Zalety i wady bieżni domowych

Jak każde urządzenie, tak i bieżnie do użytku domowego posiadają swoje wady i zalety. Najważniejsze z nich opisaliśmy w praktycznym zestawieniu poniżej.

Bieżnia domowa - zalety i wady

Zalety bieżni do biegania

 • Możliwość trenowania w domu, bez względu na pogodę czy obłożenie siłowni.
 • Szeroki wachlarz wbudowanych planów treningowych.
 • Różnorodność trybów biegu- bieg pod górkę, z górki, wolny bieg, szybki bieg itd.
 • Posiada funkcje monitorujące organizm, np. spalone kalorie, puls, prędkość biegu itd.
 • Zapewnia komfort psychiczny i dużą prywatność.
 • Zajmuje mało miejsca (bieżnia składana).
 • Nie generuje dużego hałasu (cicha bieżnia do domu).

Wady bieżni do biegania

 • Wymiary urządzenia do biegania (w przypadku tradycyjnych bieżni treningowych).
 • Niektóre urządzania generują większy hałas.
 • Cena (zależy jednak od rodzaju bieżni).

Jaka bieżnia do domu najlepsza?

Korzystanie z bieżni w domu może przynieść nam wiele korzyści, m.in. w postaci spalonej tkanki tłuszczowej, poprawy kondycji czy umocnienia naszych mięśni (nie tylko nóg). Podczas wyboru bieżni domowej do biegania, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. Poszczególne typy bieżni różnią się zarówno konstrukcją, jak i typem działania. Ma to oczywiście przełożenie na cenę. Do najpopularniejszych typów bieżni zaliczamy:

 • Bieżnia mechaniczna (inaczej magnetyczna) – to najtańsza bieżnia do domu, jaką możemy wybrać. Napędzana za pomocą mięśni nóg, bez wbudowanego silnika. Brak eklektycznego napędu sprawia, że jest ona tania. Bieganie na takiej bieżni wymaga jednak większego wysiłku, co szczególnie mogą odczuć osoby początkujące.
 • Bieżnia eklektyczna (z wbudowanym silnikiem) – bieżnia, a raczej pas biegowy, napędzany jest przez wbudowany silnik. Dzięki zamontowanemu napędowi bieżnia oferuje znacznie bogatszy zestaw możliwości, jak zmiana nachylenia pasa biegu, zmiana prędkości czy odciążenia biegu. Z domowych rozwiązań to właśnie bieżnie elektryczne są najchętniej wybierane, bowiem posiadają najwięcej funkcji dodatkowych, o których naspaliśmy poniżej.
 • Bieżnia antygrawitacyjna – obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, dostępne jedynie w profesjonalnych klubach fitness. Antygrawitacyjny bieg w jeszcze większym stopniu obciąża organizm, co pozwala szybciej uzyskać pożądane efekty.
 • Bieżnia ciśnieniowa – bieg na takiej bieżni odbywa się w specjalnej kapsule. Dzięki różnicy ciśnień można szybciej spalić zbędny tłuszcz. Tego typu bieżnie nie znajdują rozwiązania w domowych warunkach, ze względu na wysoką cenę.

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza

Domowa bieżnia treningowa a parametry techniczne

Chcąc zakupić bieżnię treningową musimy wiedzieć, na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę. Co więcej, musimy mieć porównanie, jakie funkcje możemy znaleźć w dobrej bieżni do biegania, a które dostępne są tylko w najtańszych urządzeniach, np. bieżniach magnetycznych. Do najważniejszych parametrów zaliczamy:

 • Moc silnika (dla bieżni elektrycznej) – moc bieżni elektrycznej określana jest w KM (konie mechaniczne). Najtańsze bieżnie elektryczne posiadają moc rzędu 1-2 KM. W urządzeniach klasy średniej ilość KM wynosi od 3 do 6. Im niższa moc, tym wolniej obraca się pas bieżny. Bieżnie o mocy ok 5 KM pozwalają na bieg z prędkością od 14 do 22 km/h. Tańsze modele o mocy 1-2 KM pozwalają rozpędzić się maksymalnie do 10-12 km/h.
 • Rozmiar bieżni – dopasowanie rozmiary bieżni do posiadanego miejsca do kluczowa sprawa. Wąska bieżnia do biegania sprawdzi się w małych pomieszczeniach, jednak dla wyższych osób może okazać się mniej wygodna.
 • Waga użytkownika – określa, do jakiej wagi użytkownicy mogą korzystać z bieżni.
 • Prędkość bieżni – oznacza, z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pas biegowy na bieżni. Prędkość ta równoznaczna jest z tym, jak szybko my sami możemy biec na bieżni. W zależności od typu i modelu bieżni, prędkość wynosić może od 5 do 22 km/h.
 • Kąt nachylenia pasa – oznacza, pod jakim maksymalnym kątem możemy ustawić pas biegowy. Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy elektryczne bieżnie domowe o nachyleniu od 2, do niemal 45 stopni.
 • Wbudowany komputer – znajduje się na wyposażeniu elektrycznych bieżni do domu. Komputer odpowiada za pomiar wszystkich danych zbieranych przez czujniki, w tym pomiar pulsu, szybkości biegu, przebiegniętego dystansu, czasu biegu czy spalonych kalorii. Za pomocą komputera zmieniać możemy tryby biegu, np. bieg górski oraz regulować prędkość biegu. Każdy z producentów dodaje programy ekstra, dlatego warto zwrócić uwagę na ten punkt przez zakupem.
 • Funkcje dodatkowe – tutaj widzimy pełną dowolność działania producentów. Na pokładzie bieżni domowej spotkać możemy takie udogodnienia, jak wejście słuchawkowe 3.5 mm Jack, wbudowane głośniki, obsługę Bluetooth, WiFi, NFC, liczne gniazda USB oraz mini USB, system chłodzenia podczas biegu, uchwyty na napoje oraz telefon i nie tylko. W urządzeniach do biegania w domu z wyższej półki spotkać można wbudowane masażery. Bieżnia z masażerem to dobra opcja dla osób, borykających się m.in. z zakwasami po biegu na bieżni. Ilość oraz rodzaj funkcji w bieżni domowej zależy od modelu oraz producenta.
 • Cena bieżni – to, ile kosztuje bieżnia domowa zależy głównie od jej typu oraz wyposażenia. Podstawowy model mechaniczny kupimy za ok 800-1000 złotych. Wybierając bieżnie elektryczną, musimy liczyć się z wydatkiem nawet 2000 zł wzwyż. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, jakie funkcje posiada każdy model i które z nich będą dla nas użyteczne. Nie warto przepłacać za funkcjonalności, z których nie będziemy mieli pożytku.

Bieżnia składana do domu

Bieżnia składana domowa – dlaczego warto?

Inwestując w bieżnię domową musimy mieć na uwadze fakt, że sprzęt ten zajmuje sporo miejsca. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie kolejnej przestrzeni w domu na sprzęt do biegania, dobrą opcją będzie bieżnia składana na płasko lub do pionu. Taka bieżnia po złożeniu zajmuje mało miejsca, a dzięki specjalnym kółkom, po ćwiczeniu urządzenie możemy złożyć i odstawić w kąt lub przeprowadzić do innego pomieszczenia czy schowka. Składana bieżnia do domu nie kosztuje więcej od modeli tradycyjnych.

Dlaczego warto biegać na bieżni domowej?

Z pewnością zastanawiasz się, na co pomaga bieżnia, jakie daje korzyści bieganie na takim urządzeniu oraz ile kcal można spalić biegając w domu. Bieganie na bieżni oprócz redukowania tkanki tłuszczowej wspomaga budowę mięśni, nie tylko nóg. Zgodnie przyjętą zasadą, że aby spalić 1 kcal, należy przebiec dystans piętnastu metrów. Szybko można zatem policzyć sobie, jak szybko i łatwo zgubimy zbędną tkankę tłuszczową z brzucha, ud, pośladków i nie tylko.

Domowa bieżnia to ogrom korzyści, które ot tak ciężko wymienić. Spalenie zbędnych kilogramów, wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji, możemy zafundować sobie nie wychodząc z domu. Lubisz biegać w ciszy i spokoju? Nie lubisz tłumów na siłowni? Bieżnia domowa to opcja idealna dla Ciebie!

Jak biegać na bieżni w domu?

Bieganie w domu na bieżni brzmi rewelacyjnie, jednak aby nie wyrządzić sobie krzywdy i nie zniechęcić się do biegania, pamiętać musimy o kilku istotnych kwestiach.

 1. Rozgrzewka – zanim zaczniemy biegać na bieżni, należy dobrze rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu kontuzji i zakwasów.
 2. Dobry start – zacznij od niższych prędkości. Wraz ze wzrostem kondycji zwiększaj prędkość, jednak nie rób tego zbyt gwałtownie. Początek biegu zaczynamy od włączenia bieżni, następnie wchodzimy na pas bieżny.
 3. Taktyka – bieganie na bieżni w domu to nie wyścig. Pamiętaj o taktyce, biegnij swoim tempem. Nikt Cię nie goni. Utrzymuj bieg równo, oddychaj spokojnie. Podczas biegu trzymaj się środkowej części pasa.
 4. Program – program oraz rodzaj biegu należy dopasować do siebie indywidualnie. Sprawdź wszystkie dostępne funkcje przed biegiem.

Ile można schudnąć na bieżni domowej?

Ile można schudnąć na bieżni domowej?

Bieganie na bieżni pozwala spalić sporą dawkę kalorii. Średniej prędkości bieg o prędkości od 8 do 10 km/h przed ok. 60 min, pozwala spalić od 500 do 600 kcal. Warto jednak pamiętać, że ilość spalonych na bieżni kalorii jest kwestią indywidualną i zależy od obecnej kondycji naszego ciała.

Co wybrać, bieżnia, rowerek czy orbiterek?

Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz ilości dostępnego miejsca. Najbardziej komfortowym urządzeniem jest rowerek treningowy- wystarczy usiąść, pedałować i tyle. W przypadku bieżni, w nasz trening musimy włożyć nieco więcej wysiłku. Z reguły ilość spalonych kalorii będzie taka sama, jednak bieżnia ma lepszy wpływ na kondycję całego ciała.

Domowa bieżnia czy orbiterek? To pytanie często zadają osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z domowym treningiem. Ćwiczenie na orbiterku angażuje znacznie więcej partii ciała niż bieżnia. Dla osób regularnie biegających może jednak nie być wystarczający. Orbiterek zaleca się osobom początkującym.

Jaką bieżnię domową kupić? Czy tania bieżnia wystarczy? Lepsza będzie mała bieżnia do domu z napędem elektrycznym czy magnetycznym? Na te oraz więcej pytań odpowiedzieliśmy w powyższym poradniku. Chcąc wybrać najlepszy model dla siebie, sprawdź nasz ranking bieżni domowych.

 

Avatar
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Smartwatch do 1000 zł, jaki kupić? – Ranking 2020

Wybór smartwatcha to nie lada wyzwanie mając na rynku dostępnych dziesiątki, jak nie setki różnych modeli, z...

Najlepsza gofrownica – jaką gofrownicę kupić? Ranking 2020

Czy możliwym jest przygotowanie chrupiących gofrów, jakie kojarzymy z nadmorskich budek, w domu? Z dobrą gofrownicą to...

Smartwatch do 150 zł, jaki wybrać? Ranking 2020

W cenie do 150 zł wybrać możemy jeden z kilkudziesięciu dostępnych modeli zegarków inteligentnych, jednak które z...

Jak ubić śmietanę? Szybki i sprawdzony sposób

Bita śmietana to obowiązkowy element wielu deserów, w których jej smaku i konsystencji nie można zamienić niczym...

Jak szybko rozmrozić mięso? PORADNIK

Zamrażanie mięsa to jeden ze sprawdzonych sposobów racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Jednak jak rozmrozić mięso, aby...

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie? Szybki sposób na Print Screena!

Zrzut ekranu, określany także Print Screen, jest poleceniem, które bardzo często przydaje się wielu użytkownikom komputerów. Umożliwia...

1 KOMENTARZ

 1. Ciekawy poradnik, tym bardziej że wybór w bieżniach jest ogrooomny! U mnie na celowniku jest składana bieżnia do biegania w domu i widzę, że ranking takowe też obejmuje. Pytanie tylko, czy do 1000 zł trafię coś takiego jak najlepsza bieżnia do domu, która nie rozpadnie się po kilku miesiącach intensywnego użytkowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaki telewizor do 2000 zł najlepszy? Ranking 2020

Telewizory do 2000 zł to najchętniej wybierany segment odbiorników TV. W tej cenie dostaniemy dobry tani telewizor o przyzwoitych preferencjach. Wybierając tani telewizor należy...

Jaki mikrofon do 100 zł? Który najlepszy? Ranking 2020

Zakup nowego mikrofonu to czynność, z którą spotkał się prawie każdy. Mając do dyspozycji 100 zł wybierać możemy spośród najróżniejszych modeli różniących się nie...

Jaki tablet do 500 zł? Ranking 2020

Wielu czytelników pyta nas, czy można kupić dobry tablet do 500 zł. Chcąc odpowiedzieć na to pytanie sprawdziliśmy oferty tabletów i wybraliśmy te, które...

Jaki blender do 100 zł? Ręczny czy kielichowy?

Blender to jedno z tych urządzeń, które obowiązkowo musi znaleźć się w kuchni. Jeżeli nie używamy blendera zbyt często, albo nie mamy zbyt wielkiego...

Jaki monitor do 400 zł kupić? Ranking 2020

Zakup nowego monitora to nie łatwe zadanie w szczególności, gdy nasz budżet jest ograniczony. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym...