Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2023

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W tym poradniku odpowiadamy, jaka domowa bieżnia będzie najlepsza oraz co warto wiedzieć przed jej zakupem. Dzięki temu będziesz doskonale wiedzieć, jaką bieżnię do domu kupić w 2024 roku, by nie żałować. Zapraszamy do lektury!

Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję i pozytywnie wpływa na zdrowie ogólne organizmu. W czasach, gdy przed komputerami spędzamy długie godziny, dodatkowa aktywność w postaci biegania na bieżni w domu będzie jak najbardziej wskazana. Mając w domu dobrą bieżnię, bez problemu dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. Jak jednak wybrać tą właściwą?

Bieżnia domowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Biegać możemy w różnych miejscach – od parków, przez lasy aż po ścieżki specjalnie do tego wyznaczone. Biegać możemy również na bieżni na siłowni, jednak nie dla wszystkich jest to w pełni komfortowe rozwiązanie. Chcąc biegać w pełnej prywatności, nie pozostaje nam nic innego, jak zainwestować we własną bieżnię domową. Zakup bieżni nie jest taki trudny, jak mógłby się wydawać, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, o których napisaliśmy poniżej.

Z pewnością zastanawiasz się, czy jest sens kupować urządzenie do biegania w domu. Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od tego, czy lubisz biegać na dworze bez względu na warunki pogodowe, czy wolisz postawić na komfort i pobiegać w domowym zaciszu przy ulubionej muzyce. Jeżeli stawiasz na to drugie rozwiązanie, bieżnia treningowa będzie idealnym rozwiązaniem. Nie daj się zwieść, gdyż to z pozoru proste urządzenie oferuje naprawdę ogromne możliwości. Dzięki szeregowi programów treningowych bez problemu dopasujesz urządzenie pod siebie. Do najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie, zaliczyć możemy bieżnię elektryczną.

W związku z tym, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli różnych bieżni domowych, przygotowaliśmy praktyczne zestawienie, w którym uwzględniliśmy najchętniej wybierane i najczęściej polecane bieżnie do domu dostępne obecnie w sklepach. Tworząc poniższy ranking uwzględniliśmy opinie, recenzje, testy oraz statystyki popularności wśród użytkowników. Zobacz, jaką bieżnię do domu warto kupić poniżej.

Ranking bieżni do biegania w domu 2024

Zalety i wady bieżni domowych

Jak każde urządzenie, tak i bieżnie do użytku domowego posiadają swoje wady i zalety. Najważniejsze z nich opisaliśmy w praktycznym zestawieniu poniżej.

Bieżnia domowa - zalety i wady

Zalety bieżni do biegania

  • Możliwość trenowania w domu, bez względu na pogodę czy obłożenie siłowni.
  • Szeroki wachlarz wbudowanych planów treningowych.
  • Różnorodność trybów biegu- bieg pod górkę, z górki, wolny bieg, szybki bieg itd.
  • Posiada funkcje monitorujące organizm, np. spalone kalorie, puls, prędkość biegu itd.
  • Zapewnia komfort psychiczny i dużą prywatność.
  • Zajmuje mało miejsca (bieżnia składana).
  • Nie generuje dużego hałasu (cicha bieżnia do domu).

Wady bieżni do biegania

  • Wymiary urządzenia do biegania (w przypadku tradycyjnych bieżni treningowych).
  • Niektóre urządzania generują większy hałas.
  • Cena (zależy jednak od rodzaju bieżni).

Jaka bieżnia do domu najlepsza?

Korzystanie z bieżni w domu może przynieść nam wiele korzyści, m.in. w postaci spalonej tkanki tłuszczowej, poprawy kondycji czy umocnienia naszych mięśni (nie tylko nóg). Podczas wyboru bieżni domowej do biegania, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. Poszczególne typy bieżni różnią się zarówno konstrukcją, jak i typem działania. Ma to oczywiście przełożenie na cenę. Do najpopularniejszych typów bieżni zaliczamy:

  • Bieżnia mechaniczna (inaczej magnetyczna) – to najtańsza bieżnia do domu, jaką możemy wybrać. Napędzana za pomocą mięśni nóg, bez wbudowanego silnika. Brak eklektycznego napędu sprawia, że jest ona tania. Bieganie na takiej bieżni wymaga jednak większego wysiłku, co szczególnie mogą odczuć osoby początkujące.
  • Bieżnia eklektyczna (z wbudowanym silnikiem) – bieżnia, a raczej pas biegowy, napędzany jest przez wbudowany silnik. Dzięki zamontowanemu napędowi bieżnia oferuje znacznie bogatszy zestaw możliwości, jak zmiana nachylenia pasa biegu, zmiana prędkości czy odciążenia biegu. Z domowych rozwiązań to właśnie bieżnie elektryczne są najchętniej wybierane, bowiem posiadają najwięcej funkcji dodatkowych, o których naspaliśmy poniżej.
  • Bieżnia antygrawitacyjna – obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, dostępne jedynie w profesjonalnych klubach fitness. Antygrawitacyjny bieg w jeszcze większym stopniu obciąża organizm, co pozwala szybciej uzyskać pożądane efekty.
  • Bieżnia ciśnieniowa – bieg na takiej bieżni odbywa się w specjalnej kapsule. Dzięki różnicy ciśnień można szybciej spalić zbędny tłuszcz. Tego typu bieżnie nie znajdują rozwiązania w domowych warunkach, ze względu na wysoką cenę.

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza

Domowa bieżnia treningowa a parametry techniczne

Chcąc zakupić bieżnię treningową musimy wiedzieć, na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę. Co więcej, musimy mieć porównanie, jakie funkcje możemy znaleźć w dobrej bieżni do biegania, a które dostępne są tylko w najtańszych urządzeniach, np. bieżniach magnetycznych. Do najważniejszych parametrów zaliczamy:

  • Moc silnika (dla bieżni elektrycznej) – moc bieżni elektrycznej określana jest w KM (konie mechaniczne). Najtańsze bieżnie elektryczne posiadają moc rzędu 1-2 KM. W urządzeniach klasy średniej ilość KM wynosi od 3 do 6. Im niższa moc, tym wolniej obraca się pas bieżny. Bieżnie o mocy ok 5 KM pozwalają na bieg z prędkością od 14 do 22 km/h. Tańsze modele o mocy 1-2 KM pozwalają rozpędzić się maksymalnie do 10-12 km/h.
  • Rozmiar bieżni – dopasowanie rozmiary bieżni do posiadanego miejsca do kluczowa sprawa. Wąska bieżnia do biegania sprawdzi się w małych pomieszczeniach, jednak dla wyższych osób może okazać się mniej wygodna.
  • Waga użytkownika – określa, do jakiej wagi użytkownicy mogą korzystać z bieżni.
  • Prędkość bieżni – oznacza, z jaką maksymalną prędkością może poruszać się pas biegowy na bieżni. Prędkość ta równoznaczna jest z tym, jak szybko my sami możemy biec na bieżni. W zależności od typu i modelu bieżni, prędkość wynosić może od 5 do 22 km/h.
  • Kąt nachylenia pasa – oznacza, pod jakim maksymalnym kątem możemy ustawić pas biegowy. Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy elektryczne bieżnie domowe o nachyleniu od 2, do niemal 45 stopni.
  • Wbudowany komputer – znajduje się na wyposażeniu elektrycznych bieżni do domu. Komputer odpowiada za pomiar wszystkich danych zbieranych przez czujniki, w tym pomiar pulsu, szybkości biegu, przebiegniętego dystansu, czasu biegu czy spalonych kalorii. Za pomocą komputera zmieniać możemy tryby biegu, np. bieg górski oraz regulować prędkość biegu. Każdy z producentów dodaje programy ekstra, dlatego warto zwrócić uwagę na ten punkt przez zakupem.
  • Funkcje dodatkowe – tutaj widzimy pełną dowolność działania producentów. Na pokładzie bieżni domowej spotkać możemy takie udogodnienia, jak wejście słuchawkowe 3.5 mm Jack, wbudowane głośniki, obsługę Bluetooth, WiFi, NFC, liczne gniazda USB oraz mini USB, system chłodzenia podczas biegu, uchwyty na napoje oraz telefon i nie tylko. W urządzeniach do biegania w domu z wyższej półki spotkać można wbudowane masażery. Bieżnia z masażerem to dobra opcja dla osób, borykających się m.in. z zakwasami po biegu na bieżni. Ilość oraz rodzaj funkcji w bieżni domowej zależy od modelu oraz producenta.
  • Cena bieżni – to, ile kosztuje bieżnia domowa zależy głównie od jej typu oraz wyposażenia. Podstawowy model mechaniczny kupimy za ok 800-1000 złotych. Wybierając bieżnie elektryczną, musimy liczyć się z wydatkiem nawet 2000 zł wzwyż. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, jakie funkcje posiada każdy model i które z nich będą dla nas użyteczne. Nie warto przepłacać za funkcjonalności, z których nie będziemy mieli pożytku.

Bieżnia składana do domu

Bieżnia składana domowa – dlaczego warto?

Inwestując w bieżnię domową musimy mieć na uwadze fakt, że sprzęt ten zajmuje sporo miejsca. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie kolejnej przestrzeni w domu na sprzęt do biegania, dobrą opcją będzie bieżnia składana na płasko lub do pionu. Taka bieżnia po złożeniu zajmuje mało miejsca, a dzięki specjalnym kółkom, po ćwiczeniu urządzenie możemy złożyć i odstawić w kąt lub przeprowadzić do innego pomieszczenia czy schowka. Składana bieżnia do domu nie kosztuje więcej od modeli tradycyjnych.

Dlaczego warto biegać na bieżni domowej?

Z pewnością zastanawiasz się, na co pomaga bieżnia, jakie daje korzyści bieganie na takim urządzeniu oraz ile kcal można spalić biegając w domu. Bieganie na bieżni oprócz redukowania tkanki tłuszczowej wspomaga budowę mięśni, nie tylko nóg. Zgodnie przyjętą zasadą, że aby spalić 1 kcal, należy przebiec dystans piętnastu metrów. Szybko można zatem policzyć sobie, jak szybko i łatwo zgubimy zbędną tkankę tłuszczową z brzucha, ud, pośladków i nie tylko.

Domowa bieżnia to ogrom korzyści, które ot tak ciężko wymienić. Spalenie zbędnych kilogramów, wzmocnienie mięśni i poprawę kondycji, możemy zafundować sobie nie wychodząc z domu. Lubisz biegać w ciszy i spokoju? Nie lubisz tłumów na siłowni? Bieżnia domowa to opcja idealna dla Ciebie!

Jak biegać na bieżni w domu?

Bieganie w domu na bieżni brzmi rewelacyjnie, jednak aby nie wyrządzić sobie krzywdy i nie zniechęcić się do biegania, pamiętać musimy o kilku istotnych kwestiach.

  1. Rozgrzewka – zanim zaczniemy biegać na bieżni, należy dobrze rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu kontuzji i zakwasów.
  2. Dobry start – zacznij od niższych prędkości. Wraz ze wzrostem kondycji zwiększaj prędkość, jednak nie rób tego zbyt gwałtownie. Początek biegu zaczynamy od włączenia bieżni, następnie wchodzimy na pas bieżny.
  3. Taktyka – bieganie na bieżni w domu to nie wyścig. Pamiętaj o taktyce, biegnij swoim tempem. Nikt Cię nie goni. Utrzymuj bieg równo, oddychaj spokojnie. Podczas biegu trzymaj się środkowej części pasa.
  4. Program – program oraz rodzaj biegu należy dopasować do siebie indywidualnie. Sprawdź wszystkie dostępne funkcje przed biegiem.

Ile można schudnąć na bieżni domowej?

Ile można schudnąć na bieżni domowej?

Bieganie na bieżni pozwala spalić sporą dawkę kalorii. Średniej prędkości bieg o prędkości od 8 do 10 km/h przed ok. 60 min, pozwala spalić od 500 do 600 kcal. Warto jednak pamiętać, że ilość spalonych na bieżni kalorii jest kwestią indywidualną i zależy od obecnej kondycji naszego ciała.

Co wybrać, bieżnia, rowerek czy orbiterek?

Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz ilości dostępnego miejsca. Najbardziej komfortowym urządzeniem jest rowerek treningowy- wystarczy usiąść, pedałować i tyle. W przypadku bieżni, w nasz trening musimy włożyć nieco więcej wysiłku. Z reguły ilość spalonych kalorii będzie taka sama, jednak bieżnia ma lepszy wpływ na kondycję całego ciała.

Domowa bieżnia czy orbiterek? To pytanie często zadają osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z domowym treningiem. Ćwiczenie na orbiterku angażuje znacznie więcej partii ciała niż bieżnia. Dla osób regularnie biegających może jednak nie być wystarczający. Orbiterek zaleca się osobom początkującym.

Jaką bieżnię domową kupić? Czy tania bieżnia wystarczy? Lepsza będzie mała bieżnia do domu z napędem elektrycznym czy magnetycznym? Na te oraz więcej pytań odpowiedzieliśmy w powyższym poradniku. Chcąc wybrać najlepszy model dla siebie, sprawdź nasz ranking bieżni domowych.

Bieżnie do biegania Ranking 2024

1. Bieżnia HMS BE8510 Premium

Bieżnia HMS BE8510 Premium

Numer 1 w naszym rankingu bieżni domowych zajmuje model HMS BE8510 Premium. Pierwsze miejsce na podium, bieżnia elektryczna od HMS zagwarantowała sobie dzięki innowacyjności oraz przystępnej cenie, jaką zapłacimy za ten model. Do największych zalet HMS BE8510 możemy zaliczyć innowacyjny komputer z możliwością podłączenia smartfona lub tabletu, stabilną konstrukcję godną wspierać nas nawet podczas najcięższych treningów oraz system amortyzatorów, zapewniających lekkość i sprężystość podczas biegu. Co więcej, bieżnia elektryczna HMS BE8510 wyposażona została w mechanizm automatycznej regulacji kąta nachylenia pasa bieżnego oraz system automatycznej regulacji prędkości. Podczas treningu z pewnością przydadzą się również dodatkowe sensory dotykowe, jak pulsometr. Dane na temat treningu zbierane są i przetwarzane przez komputer, dzięki czemu szybko sprawdzimy przebyty dystans, prędkość biegu czy czas treningu. Bieżnia HMS BE8510 Premium dodatkowo została wyposażona w wejście audio, port USB oraz slot na karty SD. Dodatkowym atutem jest również wbudowany Bluetooth. Zakres prędkości bieżni wynosi od 1 do 22 km/h, a pas bieżny regulować możemy w zakresie aż 22 poziomów. Bezsprzecznie HMS BE8510 zapracowało na pierwsze miejsce w rankingu bieżni elektrycznych do biegania w domu.

2. Bieżnia Finnlo Technum BT

Bieżnia Finnlo Technum BT

Jeżeli mówimy o najlepszych bieżniach do biegania w domu z napędem elektrycznym, nie możemy pominąć modelu Finnlo Technum BT. Miejsce na podium bieżnia zapewniła sobie dzięki świetnej specyfikacji technicznej oraz wysokiej trwałości, którą docenią z pewnością wszyscy, którzy planują zakup bieżni do domu na lata. Prędkość maksymalna bieżni elektrycznej Finnlo Technum BT to aż 18 km/h, za co odpowiada silnik o mocy ciągłej 1,75 KM. Połączenie silnika tej mocy oraz stabilnego pasa bieżnego pozwala na płynny ruch bez szarpania. Wbudowany komputer posiada 11 zaprogramowanych trybów treningowych, a sam pas bieżny regulowany jest w sposób automatyczny o nawet 12%. Podczas treningu z pewnością przydatne okażą się również 3 programy pomiaru tętna. Jak na bieżnię elektryczną zaawansowaną technologicznie przystało, tak i w modelu Finnlo Technum BT nie mogło zabraknąć modułu łączności Bluetooth. Wbudowany 5-calowy wyświetlacz pozwala na stały pomiar takich danych jak dystans, czas treningu, prędkość, puls oraz ilość spalonych kalorii. Pas bieżny zaprojektowany został tak, aby biegając na bieżni Finnlo Technum BT czuć się jak podczas przebieżki na leśnej dróżce. Dodatkową zaletą modelu Finnlo Technum BT jest bardzo cicha praca silnika, złącze USB z możliwością ładowania smartfona oraz półka na telefon.

3. Bieżnia Finnlo Alpine BT

Bieżnia Finnlo Alpine BT

Na trzecim miejscu w rankingu bieżni domowych znalazł się model Finnlo Alpine BT. Model Alpine BT jest nieco droższy od Technum BT, jednak wraz ze wzrostem ceny rośnie również funkcjonalność i udźwig bieżni. W przeciwieństwie do bieżni z drugiego miejsca w rankingu, model Finnlo Alpine BT posiada udźwig do 150 kg, a pas bieżny napędzany jest silnikiem o mocy stałej aż 2 KM. Takie połączenie pozwala uzyskać prędkość pasa na poziomie 20 km/h. Prędkość regulowana jest elektronicznie co 0,1%. Wraz ze wzrostem mocy oraz stabilności konstrukcji wzrósł również stopień nachylenia pasa, który wynosi aż 15%. Stopnień nachylenia płynnie można regulować co 1%. Zarówno prędkość, jak i stopień pochylenia, regulować można w sposób płynny za pomocą specjalnych przycisków na panelu. W komputerze zainstalowanych jest aż 5 programów pozwalających indywidualnie dopasować trening do naszych potrzeb. Dużą zaletą bieżni Finnlo Alpine BT jest cicha praca silnika, duży czytelny wyświetlacz oraz gniazdo USB z funkcją ładowania urządzeń mobilnych i specjalna podpórka pod smartfon. Model Finnlo Alpine BT przeznaczony jest dla użytkowników o większych wymaganiach, a co za tym idzie- jest droższy od Finnlo Technum BT. To właśnie cena zdecydowała o trzecim, a nie drugim miejscu w rankingu.

4. Bieżnia BH Fitness Pioneer 2 G6485

Bieżnia BH Fitness Pioneer 2 G6485

Tworząc ranking bieżni domowych nie mogliśmy przeoczyć modelu BH Fitness Pioneer 2 G6485. Jest to obecnie jeden z najtańszych, ale zarazem najbardziej trwałych i najlepiej wyposażonych modeli bieżni elektrycznych, posiadających tak dobre opinie użytkowników. Mimo tego, iż model BH Fitness Pioneer 2 G6485 znalazł się poza podium rankingu, warto szczególną uwagę przywiązać do parametrów i ceny. Prędkość maksymalna rzędu 16 km/h i udźwig do 135 kg sprawiają, że jest to dobra bieżnia dla początkujących i średniozaawansowanych biegaczy. Komputer wyposażony jest w aż 17 programów treningowych, pozwalających płynnie „wbić się” w rytm biegania. Dodatkowym atutem jest pomiar poziomu otłuszczenia ciała, co jest szczególnie ważne podczas redukcji tkanki tłuszczowej, czyli odchudzania się. Bieżnia BH Fitness Pioneer 2 G6485 zajmuje niewiele miejsca, można wręcz stwierdzić, że to jedna z najmniejszych bieżni elektrycznych do biegania w domu. Co więcej, jest to bieżnia składana, gdzie po złożeniu ma wymiar zaledwie 100x75x146 cm. Dodatkowym atutem jest tryb eco, dwa uchwyty na bidon, nawiew oraz półka na smartfon czy tablet. Prędkość regulować można w zakresach 6, 8 i 12 km/h. W kwestii nachylenia pasa bieżni, do wyboru mamy kąt 6, 8 i 12 stopni. Moc stała silnika to 1,25 KM.

5. Bieżnia Body Sculpture BT 3138

Bieżnia Body Sculpture BT 3138

Model Body Sculpture BT 3138 to nasza druga propozycja w rankingu, która celuje w segment bieżni dla początkujących. Maksymalna prędkość to 12 km/h przy udźwigu do 100 kg. Ta niedroga, a wręcz można powiedzieć całkiem tania bieżnia elektryczna do domu, wyposażona została w szereg funkcji ułatwiających i poprawiających trening. Do głównych zalet zaliczyć możemy niewielką cenę, 17 programów treningowych w tym 1 tryb manualny i 16 gotowych programów, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Kolejnym atutem jest wielofunkcyjna konsola, na której znajdziemy przyciski do zmiany kąta nachylenia, prędkości czy wyboru programu treningowego. Prędkość maksymalną regulować można już od 0,8 do 12 km/h, dzięki czemu jest to świetna bieżnia na początek. Z dodatkowych funkcji warto wymienić czujnik pomiaru tętna, licznik spalonych kalorii raz czasomierz. Bieżnia Body Sculpture BT 3138 zaprojektowana została tak, aby dostarczyć jak największego komfortu podczas biegania. Znajdziemy tu m.in. podstawkę na bidon, głośniki i wejście USB oraz podstawkę na smartfon czy tablet.

6. Bieżnia Sole By Hammer F65

Bieżnia Sole By Hammer F65

Na szóstym miejscu w rankingu bieżni do domu znalazł się model Sole By Hammer F65. Bieżnię tą zaliczyć możemy do segmentu sprzętu premium dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Prędkość maksymalna to aż 20 km/h przy efektywnym udźwigu do 160 kg. Jest to kolejna bieżnia do biegania z Bluetooth, jednak na tle konkurencji wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także mocą silnika. Za napęd odpowiada silnik o mocy ciągłej 3,25 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości biegu od 18 do 20 km/h. Pas biegowy regulowany jest aż na 15 poziomach. Panel wyposażony jest w czytelny 7,5 calowy ekran, na którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje na temat programu i odbytego treningu. Warto dodać, że jest to bieżnia składana. Bieżnia ta nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Wszystko za sprawą niskiej prędkości początkowej rzędu 0,5 km/h. Dodatkową zaletą są wydajne wentylatory chłodzące podczas biegu, wbudowane głośniki oraz port umożliwiający podłączenie odtwarzacza MP3. Bieżnia Sole By Hammer F65 nie należy do tanich, jednak zapewnia wysoki komfort biegu, wyposażona została w wiele funkcji wspomagających podczas biegu, a na dodatek jest składana.

7. Bieżnia HMS BE4545

Bieżnia HMS BE4545

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje bieżnia elektryczna HMS BE4545 z wbudowanymi amortyzatorami na pasie bieżnym, poprawiającymi komfort podczas biegu. HMS BE4545 to jedna z najtańszych bieżni elektrycznych wyposażonych w mocny silnik o mocy rzędu 3 KM. Dużym atutem jest cicha praca silnika przy jednoczesnym uzyskaniu prędkości maksymalnej 14 km/h. Regulacja prędkości odbywa się płynnie, a prędkość początkowa to zaledwie 0,8 km/h. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth, bieżnia posiada możliwość sparowania z pasem telemetrycznym oraz smartfonem. Do kolejnych zalet bieżni HMS BE4545 zaliczyć możemy 24-stopniową regulację pasa bieżnego. Wbudowany komputer pozwala na mierzenie i obliczanie czasu, dystansu, prędkości, pulsu oraz ilości spalonych kalorii. Maksymalna waga użytkownika to 110 kg. HMS BE4545 to bieżnia składana, wyposażona w rolki i kółka transportowe.

8. Bieżnia Proform Performance 205 CST

Bieżnia Proform Performance 205 CST

Bieżnia elektryczna Proform Performance 205 CST zajmuje dumne ósme miejsce w naszym rankingu. Na pozycję w rankingu bieżni elektrycznych do domu wpływ miała zarówno cena, opinie użytkowników, funkcjonalność i trwałość bieżni. Do głównych atutów zaliczyć możemy 5-calowy wyświetlacz o wysokim kontraście, na którym odczytamy takie dane jak czas, przebyty dystans czy spalone kalorie. Dodatkową zaletą są wbudowane czujniki tętna EKG, system nagłośnienia Dial 2, dodatkowe kieszenie na drobiazgi czy port audio kompatybilny z iPod i iPhone. Bieżnia Proform Performance 205 CST posiada możliwość regulacji nachylenia pasa biegowego w zakresie od 0 do 10%. Silnik o mocy 1,75 KM pozwala na rozpędzenie pasa bieżnego do 16 km/h. Mimo niskiej ceny, w bieżni nie zabrakło programów treningowych. W modelu Proform Performance 205 CST mamy ich aż 16. Składana konstrukcja pozwala na złożenie bieżni po treningu i oszczędzenie trochę dodatkowego miejsca. Maksymalne obciążenie pasa biegowego to 115 kg.

9. Bieżnia HMS BE4554

Bieżnia HMS BE4554

Szukając kompaktowej bieżni treningowej nie można ominąć modelu HMS BE4554. Na miejsce w naszym rankingu wpływ miało wiele czynników, jednak do tych najbardziej wpływowych zaliczyć można niewielkie wymiary, świetną cenę, dobre opinie użytkowników oraz funkcje i parametry techniczne. Ta mała bieżnia treningowa do domu wyposażona została w amortyzatory wspierające szeroki pas, który regulować można aż w 24 poziomach. Wraz z bieżnią HMS BE4554 w zestawie znajdziemy pas telemetryczny pozwalający na pomiar tętna. Bieżnia wyposażona jest w innowacyjny klucz zabezpieczający przed kontuzją podczas upadku- pas biegowy zatrzyma się automatycznie, gdy upadek zostanie wykryty. Bieżnia HMS BE4554 to model składany o bardzo kompaktowych wymiarach. Po złożeniu jej wymiary to 150x75x60 cm. Prędkość maksymalna tego modelu wynosi 14 km/h przy prędkości początkowej 0,8 km/h. Moc silnika to 3 KM, a maksymalne obciążenie pasa 110 KG.

10. Bieżnia Horizon Fitness Adventure 3 Viewfit

Bieżnia Horizon Fitness Adventure 3 Viewfit

Bieżnia elektryczna Horizon Fitness Adventure 3 Viewfit to model przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Bieżnia wyposażona została w sterowany cyfrowo silnik o mocy 2 KM, który pozwala na rozpędzenie pasa biegowego od 0,8 do 18 km/h. Kupując bieżnię do domu chcemy, aby była ona bezpieczna. Takie właśnie rozwiązania zastosowano w modelu Horizon Fitness Adventure 3 Viewfit, opierającym pas na specjalnym systemie amortyzatorów zapobiegającym kontuzjom. Użytkownik ma możliwość zmiany stopnia amortyzacji aż na 3 poziomach. Wbudowany komputer umożliwia wyświetlanie takich danych jak czas, dystans, kąt nachylenia, prędkość, spalone kalorie, puls, wybrany program czy przebiegnięte okrążenia. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z 12 zdefiniowanych programów biegowych w tym- manual, interwały sterowane prędkością, program dystans, program kalorie i HRC. Dodatkowo użytkownik może samodzielnie zaprogramować swoje ustawienia. Dodatkowym atutem są wbudowane głośniki, uchwyt na gazetę i bidon oraz tryb zużycia energii ECO.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawy poradnik, tym bardziej że wybór w bieżniach jest ogrooomny! U mnie na celowniku jest składana bieżnia do biegania w domu i widzę, że ranking takowe też obejmuje. Pytanie tylko, czy do 1000 zł trafię coś takiego jak najlepsza bieżnia do domu, która nie rozpadnie się po kilku miesiącach intensywnego użytkowania?

  2. Nie polecam bieżni Abarqs BZ-42. Zawyża wskazania prędkości o 30%. Podawanie, że na tej bieżni można pobiegać z prędkoscią 17km/h to zwykłe oszustwo. 12,5km/h to max.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaki laptop do 3000 zł? Ranking 2023

Wybór najlepszego laptopa do 3000 złotych to nie małe wyzwanie. W sklepach znaleźć można setki różnych modeli, które różnią się od siebie producentem, specyfikacją,...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Ranking sokowirówek 2023 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek i wybierz najlepszą...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...