Suszarka do włosów – jaka najlepsza? Ranking suszarek 2023

Dobra suszarka do włosów 2023, jak ją wybrać?

Jednym z tych urządzeń, którego nie może zabraknąć w naszych domach jest suszarka do włosów. I choć ma ona spełniać głównie jedną rolę, czyli skuteczne i łatwe wysuszenie mokrych włosów, wybór odpowiedniego urządzenia nie należy do najprostszych. Szereg dostępnych na rynku modeli suszarek do włosów sprawia, że wielu z nas nie wie, który model wybrać. Wbrew pozorom suszarka do włosów oprócz suszenia ma także ochronić nasze włosy przed niekorzystnym działaniem wysuszającego, gorącego powietrza, co dodatkowo nie ułatwia sprawy.

W tym artykule skupimy się na tym, jaką suszarkę do włosów wybrać, jakie funkcje dodatkowe możemy spotkać w tych urządzeniach i jakie parametry wyróżniają najlepszą suszarkę do włosów. Dodatkowo dla ułatwienia wyboru zamieszczamy czytelny ranking suszarek do włosów 2023, który mamy nadzieję, ułatwi wybór dobrego urządzenia.

Najlepsze suszarki do włosów Ranking 2023

Rodzaje suszarek

Na dobry początek przypomnijmy, z jakimi rodzajami suszarek do włosów mamy do czynienia. Podczas poszukiwań najlepszego urządzenia do suszenia włosów możemy natknąć się na:

  • suszarki do włosów klasyczne,
  • suszarki profesjonalne,
  • suszarki turystyczne,
  • suszarko-lokówki.

Jaka suszarka do włosów najlepsza

Suszarka do włosów klasyczna

Klasyczne modele suszarek przeznaczone są do podstawowego użytku domowego. To właśnie ta grupa urządzeń jest najbardziej rozbudowana i to właśnie tutaj mamy największe pole manewru jeśli chodzi o wybór. Suszarka do włosów do użytku domowego charakteryzuje się prostą, lekką budową, dzięki czemu codzienna stylizacja przebiega sprawnie i komfortowo. Wiele suszarek klasycznych wyposażanych jest w dodatkowe funkcje (jak jonizacja czy dyfuzor) oraz szereg końcówek modelujących.

Suszarka do włosów profesjonalna

Suszarki profesjonalne są to urządzenia, które zostały przeznaczone do użytku w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Tego typu urządzenia charakteryzują się zwiększoną mocą i mocnymi silnikami- muszą bowiem sprostać wielu godzinom pracy. Suszarki profesjonalne są zwykle nieco większe niż standardowe modele do domu, ale także posiadają dłuższy przewód i są stosunkowo lekkie. Nie ma przeciwwskazań co do zakupu urządzenia profesjonalnego do domu, jednak warto pamiętać, że taka decyzja wiąże się z wyższą ceną suszarki oraz mniejszym wyborem.

Suszarka do włosów turystyczna

Jeśli często podróżujemy i szukamy kompaktowych rozwiązań sprzętowych, możemy postawić na zakup suszarki turystycznej. W wielu przypadkach suszarki z tej kategorii posiadają składaną rączkę, która znacząco ułatwia spakowanie urządzenia w walizce. Ze względu na to, że jest to stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenie, suszarki turystyczne często nie niosą ze sobą dodatkowych funkcji i wyposażenia.

Suszarko lokówka

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się suszarko lokówka. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, jakie oferują producenci urządzeń do stylizacji włosów. Jak sama nazwa wskazuje, lokówko suszarka jest jednym urządzeniem, łączącym w sobie funkcję obu urządzeń- lokówki  i suszarki. Za pomocą tego urządzenia nie tylko wysuszymy, ale również skręcimy włosy w piękne, naturalne fale.

Dobra suszarka do włosów ranking

Najlepsza suszarka do włosów- parametry

To, co wyróżnia dobrą suszarkę do włosów to nie sam design urządzenia i dodatkowe nakładki. Przede wszystkim o tym, czy suszarka będzie spełniała się w swojej roli i czy jej użycie będzie dla nas komfortowe zależy od kilku parametrów, których nie powinniśmy pominąć przy wyborze najlepszej suszarki do włosów. Sprawdź, jakie parametry zdecydują o tym, czy suszarka do włosów będzie trafionym zakupem.

Moc

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń, tak i w suszarkach mamy określoną moc urządzenia. To właśnie ten parametr decyduje o tym, jak szybko wysuszymy włosy. Zwykle suszarki zostają wyposażane w moc rzędu 1000-2300 W, gdzie najwyższe zakresy określają już suszarki profesjonalne. Moc suszarki powinna być jednak dobrana odpowiednio do rodzaju naszych włosów- jeśli posiadamy gęste i grube włosy, dobrym rozwiązaniem będzie zakup suszarki o wyższej mocy, np. 1600-2000 W. Jeśli interesuje nas suszarka do krótkich bądź cienkich włosów, urządzenie o mocy 1000-14000 W będzie wystarczające.

Regulacja siły nawiewu

Aby sprostać wymaganiom użytkowniczek, producenci suszarek wprowadzili w swoich urządzeniach możliwość regulacji siły nawiewu. Jest to bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na dostosowanie siły nadmuchu do stopnia wysuszenia włosów. Zwykle suszarki zostają wyposażone w dwustopniową regulację, jednak rynek obfituje także w 3- lub 4-stopniowe rozwiązania. Warto wiedzieć, że bardzo mokre włosy będą wymagały użycia największego nawiewu, natomiast włosy wymagające jedynie dosuszenia lub wymodelowania, z pewnością docenią słabszy nawiew.

Regulacja temperatury

Jeszcze do niedawna suszarki do włosów nie posiadały możliwości regulacji temperatury strumienia powietrza. W chwili obecnej ta opcja dostępna jest już w większości urządzeń i to nie bez przyczyny. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy dostosować temperaturę nawiewu do stopnia wysuszenia włosów, ale przede wszystkim do ich rodzaju.

Zwykle suszarki posiadają regulację temperatury na dwóch, trzech lub czterech poziomach. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór urządzenia, które posiada i regulację temperatury, i regulację nawiewu. Dzięki temu skutecznie zwiększone zostają możliwości suszarki, pozwalające na dostosowanie poszczególnych kombinacji odpowiednio do rodzaju włosów.

Nawiew zimnego powietrza

Bardzo przydatną funkcją w suszarkach do włosów jest zastosowanie nadmuchu zimnego powietrza. Ta funkcja najczęściej zastosowana jest w formie małego przycisku, umieszczonego na przodzie uchwytu. Choć wydawać by się mogło, że zimny nadmuch trochę mija się z celem, bo suszarka w końcu ma wydmuchiwać gorące powietrze, dla wielu może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem. Zimny nadmuch pozwala bowiem utrwalić wcześniej wymodelowaną fryzurę, dzięki czemu efekty utrzymują się przez długi czas.

Jaką suszarkę do włosów polecacie

Zastosowane powłoki

Podobnie jak w przypadku prostownicy, falownicy i innych urządzeń do modelowania włosów, tak i w suszarkach mamy do czynienia z różnymi rodzajami zastosowanych powłok. W suszarkach do włosów najczęściej stosowane są powłoki ceramiczne i turmalinowe, które choć nie mają bezpośredniego kontaktu z włosami, skutecznie wpływają na ich kondycję.

Powłoka ceramiczna w suszarce odpowiada za równomierne rozkładanie temperatury, dzięki czemu włosy podczas suszenia nie są narażone na uszkodzenia za sprawą działania różnych temperatur. Zastosowanie w suszarce powłoki turmalinowej natomiast, odpowiada za wytwarzanie przez urządzenie jonów ujemnych. Takie rozwiązanie wyróżnia więc suszarki z jonizacją.

Uchwyt i przewód

Tak, jak w przypadku innych urządzeń do stylizacji włosów, także w suszarkach nie sposób pominąć kwestii związanych z komfortem użytkowania. Na tę cechę składają się głównie budowa uchwytu oraz przewód.

Jeśli zależy nam, by podczas stylizacji nasza suszarka nie obciążała nadgarstka, powinniśmy zdecydować się na wybór urządzenia o ergonomicznym uchwycie. Z racji, że suszarka pracuje na mokrych włosach warto, by uchwyt był powleczony antypoślizgową powłoką, która zapobiegnie wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni podczas stylizacji.

Dodatkowo podczas wyboru najlepszej suszarki do włosów, warto zwrócić uwagę na kabel urządzenia. Przewód powinien być na tyle długi, by pozwalał na swobodne manewrowanie i podłączenie suszarki do najbliższego gniazda przy lustrze. Dużym atutem będzie możliwość schowania przewodu w obudowie urządzenia.

Filtry

Z racji, że suszarka zaciąga powietrze do wnętrza, gdzie następnie podgrzewa je i wyrzuca gorącym strumieniem, warto zadbać o odpowiednie filtry chroniące silnik przed kurzem, włosami i innymi zanieczyszczeniami. Coraz częściej producenci suszarek stosują filtry w postaci gęstej siatki, którą w każdej chwili można zdemontować i wyczyścić.

Suszarka z jonizacją

Jak w skrócie wspomnieliśmy, na rynku dostępne są suszarki do włosów z jonizacją. Tego typu urządzenia wyposażone są w powłokę turmalinową, która podczas działania wytwarza jony ujemne. To właśnie one odpowiadają za neutralizowanie jonów dodatnich (uwalnianych z gorącego powietrza), powodujących otwieranie łusek włosa, co w konsekwencji sprawia, że włosy puszą się i elektryzują. Suszarka do włosów z jonizacją pozwala więc na uzyskanie gładkich i lśniących włosów, bez efektów puszenia i elektryzowania. Dodatkowo jonizacja w suszarce sprawia, że włosy łatwiej ułożyć, a efekty utrzymują się przez długi czas.

Suszarka z dyfuzorem

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się suszarki z dyfuzorem. Dyfuzor jest to specjalna okrągła nasadka, którą montuje się na suszarce. W zależności od tego, czy dyfuzor został wyposażony w długie czy krótkie końcówki, za jego pomocą możemy uzyskać różne efekty. Suszarka z dyfuzorem o krótkich końcówkach odpowiada za nadawanie włosom objętości i sprawia, że włosy kręcone nie puszą się. Natomiast suszarka z dyfuzorem o długich końcówkach, pozwala na skuteczne uniesienie włosów u nasady, nadając włosom objętości.

Opinie o suszarkach do włosów

Suszarka z koncentratorem

Powszechnie stosowanym rozwiązaniem w suszarkach jest koncentrator. Jest to nasadka, którą podobnie jak dyfuzor, możemy otrzymać w zestawie z suszarką. Koncentrator jest to nasadka z wąską końcówką, która jak sama nazwa wskazuje, koncentruje strumień powietrza na wybranym paśmie włosów, ułatwiając ich modelowanie. W zależności od wybranego modelu suszarki z koncentratorem, możemy spotkać się z końcówkami węższymi lub szerszymi, często także z koncentratorem z grzebieniem. Warto jednak pamiętać, że im szczelina będzie węższa, tym modelowanie będzie bardziej precyzyjne.

Suszarka z nakładką prostującą

Często spotykanym rozwiązaniem jest suszarka z nasadką prostującą, czyli suszarka z prostownicą. Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne wysuszenie i wyprostowanie włosów, dzięki czemu skutecznie skraca się czas stylizacji. Nasadka prostująca w suszarkach najczęściej pokryta jest powłoką ceramiczną, która charakteryzuje się gładkością oraz równomiernym rozprowadzaniem ciepła. Suszarka z prostownicą będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą mieć idealnie wyprostowane włosy bez prostownicy.

Suszarka do włosów- ranking, opinie i producenci

Spodziewamy się, że wybór najlepszego urządzenia do suszenia włosów nie należy do najłatwiejszych, głównie ze względu na różnorodność dostępnych modeli i ofert. Dlatego też stworzyliśmy ranking suszarek do włosów na 2023, w którym nie tylko podpowiadamy jaka suszarka do włosów będzie najlepsza, ale także prezentujemy najchętniej kupowane modele.

Jak się okazuje, potentatów na rynku urządzeń do stylizacji włosów jest całkiem sporo. Bazując na opiniach użytkowniczek o poszczególnych modelach, wybraliśmy suszarki do włosów warte zainteresowania. Jak się okazuje, do najchętniej wybieranych należą: suszarka Philips, BaByliss, Dyson, Satin, Fox, Rowenta oraz Remington.

Polecane suszarki do włosów na 2023

1. Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140

1. Suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140

Na pierwszej pozycji najchętniej kupowanych urządzeń, jaki przedstawia nasz ranking, znalazła się suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140. Jest to suszarka z jonizacją, która znajduje swoją aprobatę u wielu użytkowniczek. Silnik o mocy 2400 W pozwala na szybkie suszenie, dzięki czemu włosy krócej narażone są na niekorzystny wpływ wysokiej temperatury. Suszarka Remington PROluxe AC9140 wyposażona została w innowacyjny system Pro+ Style Shot, który pozwala na łatwe utrwalenie wymodelowanej fryzury. W zestawie z suszarką do włosów Remington PROluxe AC9140 otrzymamy koncentrator. Według użytkowniczek suszarka jest bardzo poręczna, wygodna w użytkowaniu i radzi sobie doskonale z nawet najbardziej topornymi kosmykami.

2. Suszarka do włosów Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

2. Suszarka do włosów Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Na drugim miejscu również znalazła się suszarka do włosów z jonizacją, tym razem jednak model Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer. Ta suszarka jest kompaktowym urządzeniem, które wbrew pozorom gwarantuje dobre efekty. Suszarka Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer wyposażona została w specjalny moduł kontroli temperatury, dzięki któremu mamy pewność, że nasze włosy podczas suszenia nie ulegną zniszczeniu. Dodatkowo opinie o suszarce Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer wskazują, że urządzenie jest lekkie i poręczne, a regulacja prędkości nadmuchu na 2 poziomach i temperatury na 3 poziomach, pozwala na odpowiednie dostosowanie suszenia do rodzaju włosów.

3. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

3. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

Trzecie miejsce na podium naszego rankingu suszarek do włosów, zajmuje suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00. Podobnie jak wcześniejsze urządzenia, tak również suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 wpisuje się na listę suszarek z jonizacją. W zestawie z tym urządzeniem otrzymamy nie tylko stylowy design, ale również koncentrator o szerokości 11 mm. Z racji, że suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 jest to suszarka z dyfuzorem, w zestawie otrzymamy również nasadkę zwiększającą objętość włosów i masującą głowę. Ten model wyposażony został w powłokę ceramiczną, zimny nadmuch, regulację nadmuchu i temperatury na sześciu poziomach.

4. Suszarka do włosów Philips Dry Care BHD186/00

4. Suszarka do włosów Philips Dry Care BHD186/00

Czwarte miejsce również zajmuje suszarka Philips, a dokładniej model PHILIPS DRY CARE BHD186/00. Jest to suszarka z dyfuzorem i funkcją jonizacji, która dodatkowo została wyposażona w czujnik automatycznego wykrywania i dostosowywania temperatury podczas suszenia. Moc na poziomie 2200 W sprawia, że suszarka PHILIPS DRY CARE BHD186/00 wpisuje się na listę suszarek, które nie niszczą włosów. Oprócz dyfuzora, w zestawie z tym urządzeniem otrzymamy koncentrator, który pozwala na precyzyjne modelowanie poszczególnych pasm włosów. Dodatkowo suszarka PHILIPS DRY CARE BHD186/00 wyposażona została w nadmuch „Turbo”, zimny nadmuch, 3 ustawienia temperatury i 2 ustawienia prędkości nadmuchu.

5. Suszarka do włosów Remington D5210 ProAir

5. Suszarka do włosów Remington D5210 ProAir

Pierwszą piątkę naszego zestawienia zamyka suszarka Remington D5210 ProAir. Suszarka z jonizacją Remington D5210 ProAir zyskuje dobre opinie głównie ze względu na funkcjonalność i stosunkowo ciche działanie. Warto wspomnieć, że suszarka Remington D5210 ProAir w zestawie posiada koncentrator, a dodatkowo wyposażona została w funkcję zimnego nadmuchu. W suszarce Remington D5210 ProAir mamy możliwość ustawienia temperatury na trzech poziomach oraz regulację siły nawiewu w dwóch zakresach. Suszarka do włosów Remington D5210 ProAir posiada filtr w postaci siateczki, która chroni silnik urządzenia przed zanieczyszczeniami i jest łatwa w czyszczeniu.

6. Suszarka do włosów BaByliss D373E Cordkeeper 2000

6. Suszarka do włosów BaByliss D373E Cordkeeper 2000

Drugą połowę naszego rankingu najchętniej wybieranych suszarek do włosów otwiera suszarka BaByliss D373E Cordkeeper 2000. To urządzenie posiada dyfuzor i koncentrator, które otrzymamy w zestawie z suszarką. Dodatkowo jonizacja pozwala na uzyskanie trwałych efektów modelowania, zapewnienie bezpieczeństwa włosom podczas suszenia oraz ich wzmocnienie. Suszarka BaByliss D373E Cordkeeper 2000 wyposażona została w 3 ustawienia temperatury oraz 2 ustawienia siły nawiewu, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie warunków suszenia do własnych potrzeb. Suszarka posiada także przycisk zimnego nawiewu, który skutecznie utrwala fryzurę.

7. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

7. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Kolejną chętnie wybieraną suszarką, jest suszarka do włosów z dyfuzorem Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00. To urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 2200 W, dzięki czemu suszenie przebiega szybko i bez zniszczenia włosów. Pielęgnacja jonowa, dyfuzor i koncentrator w zestawie to dodatkowe atuty, jakie posiada suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00. Możliwość dostosowania ustawień aż na sześciu poziomach pozwala na wykonanie idealnej fryzury. Zimny nadmuch, przewód o długości 1,8 m oraz zdejmowany filtr wlotowy to dodatkowe cechy, które sprawiają, że suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 zgarnia pozytywne opinie użytkowników.

8. Suszarka do włosów Remington Keratin Protect AC8820

8. Suszarka do włosów Remington Keratin Protect AC8820

W naszym rankingu suszarek do włosów nie mogło zabraknąć modelu Remington Keratin Protect AC8820. Jest to suszarka keratynowa, czyli taka, której pierścień pokryty został powłoką z keratyną i olejem migdałowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasze włosy otrzymują dodatkową dawkę odżywek, które wzmacniają i pielęgnują pasma. Suszarka Remington Keratin Protect AC8820 w zestawie posiada 2 koncentratory 7 i 11 mm oraz dyfuzor, które skutecznie zwiększają funkcjonalność urządzenia. Dodatkowo suszarka Remington Keratin Protect AC8820 zgarnia pozytywy za jonizację, szybkie suszenie oraz możliwość dostosowania ustawień do własnych potrzeb.

9. Suszarka do włosów Philips Essential Care BHD002/00

9. Suszarka do włosów Philips Essential Care BHD002/00

Następną naszą propozycją jest suszarka do włosów Philips Essential Care BHD002/00. To urządzenie posiada regulację prędkości oraz regulację temperatury na 3 poziomach. Suszarka Philips Essential Care BHD002/00 posiada również funkcję zimnego nadmuchu, który pozwala utrwalić efekty stylizacji. Według opinii użytkowniczek, suszarka Philips Essential Care BHD002/00 pozwala w szybkim czasie wysuszyć nawet długie i grube włosy, poprzez ergonomiczny uchwyt wygodnie leży w dłoni i nie obciąża nadgarstka, a także pracuje bardzo cicho.

10. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect HP8230/00

10. Suszarka do włosów Philips ThermoProtect HP8230/00

Ranking suszarek do włosów zamyka suszarka Philips ThermoProtect HP8230/00 o mocy aż 2100 W. To urządzenie pozwala w szybkim czasie wysuszyć i doskonale wymodelować włosy, a to wszystko dzięki nasadce modelującej, która znajduje się w zestawie. Dodatkowym atutem suszarki Philips ThermoProtect HP8230/00 jest możliwość ustawienia temperatury i siły nadmuchu aż na sześciu poziomach oraz funkcja zimnego nawiewu. Dużym plusem, jaki oferuje suszarka Philips ThermoProtect HP8230/00 jest filtr wlotowy, który skutecznie zabezpiecza silnik przed zanieczyszczeniami i jest łatwy w czyszczeniu. Opinie użytkowniczek wskazują na łatwość i wygodę użytkowania, szybkie i skuteczne suszenie oraz atrakcyjną cenę.

Avatar
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora? Ranking 2023

Fabryczne nagłośnienie w telewizorach nowej generacji jest dobre, jednak często może nie oferować na tyle dobrego dźwięku,...

Jaki blender ręczny do 50 zł? TOP 5

Szukając ekonomicznego blendera ręcznego, warto przejrzeć ofertę modeli do ok. 50 zł. Poszczególne modele różnią się mocą,...

Jaki soundbar do 1000 zł? Ranking 2023

Soundbar to nowoczesny system nagłośnieniowy, który z powodzeniem może zastąpić tanie kino domowe. Nagłośnienie tego typu jest...

Jak ubić śmietanę? Szybki i sprawdzony sposób

Bita śmietana to obowiązkowy element wielu deserów, w których jej smaku i konsystencji nie można zamienić niczym...

Jak szybko rozmrozić mięso? PORADNIK

Zamrażanie mięsa to jeden ze sprawdzonych sposobów racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Jednak jak rozmrozić mięso, aby...

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie? Szybki sposób na Print Screena!

Zrzut ekranu, określany także Print Screen, jest poleceniem, które bardzo często przydaje się wielu użytkownikom komputerów. Umożliwia...

1 KOMENTARZ

  1. BaByliss – uwielbiam! Ich suszarka Turbo Shine jest prawdziwym sztosem. Za tę cenę nie znajdzie się lepszej, tym bardziej, że akurat jest na nią promocja w Max Elektro. Nigdy nie miałam tak zadbanych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2023

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Jaki mikrofon do 200 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Wybór mikrofonu w przedziale cenowym ok 150-200 zł to nie lada wyzwanie, a wszystko to dzięki szerokiej ofercie dostępnych modeli, różniących się nie tylko...

Smartwatch do 1000 zł, jaki kupić? – Ranking 2023

Wybór smartwatcha to nie lada wyzwanie mając na rynku dostępnych dziesiątki, jak nie setki różnych modeli, z których każdy różni się nie tylko producentem,...

Karbownica do włosów – jaka najlepsza? Ranking 2023

Dobra karbownica do włosów , jak ją wybrać? Karbownica, nazywana także gofrownicą do włosów, pozwala na stworzenie nietuzinkowego...