Jaka parownica do ubrań najlepsza? Ranking steamerów 2023

Dobra parownica do ubrań (steamer), jak ją wybrać?

Prasowanie ubrań dla wielu osób jest tą czynnością domową, której nie lubią robić. I choć rynek żelazek staje się coraz bardziej rozbudowany, stanie przy desce do prasowania dla sporej liczby osób nadal jest uciążliwe. Co jednak zrobić, by zamienić nielubianą czynność na tę, która sprawia przyjemność? Odpowiedzią na to pytanie może być steamer, czyli parownica do ubrań, która pozwoli na łatwe i szybkie prasowanie bez konieczności stania przy desce do prasowania. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak działa parownica do ubrań, jakie rodzaje parownic dostępne są w sprzedaży, jakie plusy posiada steamer parowy i jaką parownicę do ubrań wybrać, by wybór był w pełni trafiony. Dodatkowo poniżej zamieszczamy ranking parownic do ubrań 2024, z którego dowiesz się, które steamery są najchętniej wybierane i które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. To co, zaczynamy?

Ranking parownic do ubrań (steamerów) 2024

Parownica do ubrań- czym jest i jak działa?

Parownica do ubrań to niewielkie urządzenie, które pozwala na łatwe i szybkie wyprasowanie ubrań przy pomocy pary. Dzięki zastosowaniu pary, steamer doskonale sprawdza się w przypadku prasowania tkanin i zagnieceń, których nie można prasować żelazkiem. Dodatkowo parownica do ubrań skutecznie zdezynfekuje tkaniny, których nie można prasować i prać w temperaturze 60 stopni.

Prasowanie ubrań parownicą - dobry steamer

Steamer do ubrań składa się z prostej konstrukcji. Wyposażony został w niewielki zbiornik na wodę (najczęściej 200-250 ml), grzałkę i dysze parowe. Po podłączeniu do sieci, grzałka podgrzewa wodę, która w konsekwencji wyrzucana jest z urządzenia w postaci pary. Prasowanie parą jest bardzo skuteczne, pozwala na pozbycie się z ubrań bakterii, a co najważniejsze- skutecznie rozprasowuje fałdy i zagniecenia, bez obaw o przypalenie czy przegrzanie tkanin.

Parownice do ubrań- rodzaje

Jeśli już wiemy, jak działa steamer do ubrań, czas na przytoczenie kwestii związanej z dostępnymi na rynku rodzajami parownic. Otóż, podczas poszukiwań najlepszej parownicy, możemy natknąć się na:

  • parownice do ubrań ręczne,
  • parownice do ubrań stojące,
  • parownice ze zbiornikiem zewnętrznym.

Ręczna parownica do ubrań

Najbardziej popularnym typem steamerów, są zdecydowanie modele ręczne. Są to niewielkie urządzenia, które składają się z uchwytu, głowicy i doczepianego niewielkiego zbiornika na wodę. Ze względu na lekkość i kompaktowe wymiary, parownice ręczne są chętnie wybierane przez użytkowników. Często w zestawie z takim steamerem możemy znaleźć specjalne szczotki, które pozwalają na skuteczne prasowanie grubszych tkanin. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się w przypadku odświeżania tkanin i delikatnych poprawek oraz w przypadku prasowania ubrań, które nie mogą być potraktowane zwykłym żelazkiem. Na dłuższą metę prasowanie dużych ilości przy pomocy parownicy ręcznej może być uciążliwe, głównie ze względu na konieczność częstego uzupełniania zbiornika na wodę, który jest stosunkowo niewielki.

Stojąca parownica do ubrań

Drugim równie popularnym rozwiązaniem jest parownica do ubrań stojąca. Jak sama nazwa wskazuje, taka parownica charakteryzuje się stojącą konstrukcją, która wyglądem przypomina statyw. Tego typu steamer ma nieco większe rozmiary, jednak wraz z rozmiarem rośnie również pojemność zbiornika na wodę, dzięki czemu parownica do ubrań stojąca może być wykorzystywana do prasowania i odświeżania większej ilości ubrań. Choć steamer stojący jest cięższy i większy od parownicy ręcznej, może okazać się wybawieniem dla osób, które często prasują duże ilości ciuchów.

Parownica ze zbiornikiem zewnętrznym

Warto również napomknąć o rozwiązaniu, jakim jest parownica ze zbiornikiem zewnętrznym. Ten typ steamerów, który możemy zyskać dzięki rozbudowie innego urządzenia parowego, jak np. mop parowy czy myjka parowa. Wybrane modele tych urządzeń pozwalają bowiem na rozbudowę zestawu o dodatkowe akcesoria, podłączane za pomocą specjalnych adapterów. Wśród tych dodatkowych akcesoriów często spotykane są właśnie parownice do ubrań.

Żelazko z generatorem pary a parownica do ubrań

Parownica do ubrań, czyli co zrobimy przy pomocy steamera?

Podsumowując powyższe, powinniśmy wiedzieć do czego tak naprawdę służy parownica do ubrań. Wbrew pozorom steamer nie może całkowicie zastąpić żelazka- co więc robi takie urządzenie parowe i po co je kupić?

Steamer parowy:

  • wygładza ubrania, usuwając uporczywe zagniecenia z materiałów, które nie nadają się do prasowania klasycznym żelazkiem;
  • skutecznie dezynfekuje ubrania, usuwając z nich nawet 99% zarazków;
  • odświeża tkaniny i usuwa z nich przykre zapachy, dlatego doskonale nadaje się do odświeżania zasłon i firan, kurtek, poduszek, a nawet materaca;
  • sprawdzi się w przypadku konieczności szybkiego przeprasowania, np. koszuli, sukienki, płaszcza, marynarki;
  • zadba o wymagające tkaniny, jak wełniane swetry, zwiewne tkaniny i tiulowe sukienki.

Parownica do ubrań- jaką wybrać? Parametry najlepszych steamerów

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup parownicy do ubrań, powinniśmy wiedzieć, jakie parametry wyróżniają najlepsze steamery. Co więc warto wziąć pod uwagę, wybierając dobrą parownicę do ubrań?

Parownica parowa a moc

Moc parownicy jest tym parametrem, który decyduje o tym, jak szybko urządzenie parowe będzie gotowe do pracy. W tym przypadku moc decyduje nie tylko o tym, jak szybko parownica nagrzeje wodę, ale także jak mocny będzie wyrzut pary, wytrzymałość całego urządzenia oraz długość jego działania. Z zasady więc, im moc steamera będzie większa, tym więcej korzyści dla nas. Zwykle parownice ręczne wyposażane są w mniejszą moc niż modele stojące, jednak w zależności od wybranego modelu, mamy do czynienia z mocą w granicach 1000-2500 W.

Pojemność zbiornika na wodę

Kolejnym parametrem, decydującym o tym czy wybór najlepszej parownicy będzie trafiony, jest pojemność zbiornika na wodę. Modele ręczne zwykle oferują zbiornik o pojemności do 250 ml, gdzie w modelach stojących ta wartość często przekracza 1 l. Pojemność zbiornika i dobór odpowiedniego urządzenia (parownica ręczna czy stojąca), powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb. Jak wspominaliśmy wcześniej- parownica do ubrań ręczna doskonale sprawdzi się w szybkim przeprasowaniu, odświeżaniu i dezynfekowaniu mniejszej ilości ubrań, parownica stojąca natomiast będzie doskonała dla osób, które z reguły prasują duże ilości ubrań.

Warto pamiętać, że im pojemność zbiornika na wodę w parownicy będzie mniejsza, tym częściej będzie zachodziła konieczność jego uzupełniania i czekania na ponowne nagrzanie, a co za tym idzie- znacznie wydłuży się czas prasowania. Dodatkowo warto wiedzieć, że tylko niektóre modele parownic do ubrań zostały wyposażone w funkcję antywapienną, dlatego warto uzupełniać zbiornik wodą destylowaną, filtrowaną bądź przegotowaną, by uniknąć osadzaniu się kamienia w zbiorniku i dyszach parowych urządzenia.

Wyrzut pary w steamerze

Kolejnym parametrem, którego nie sposób pominąć w kwestii doboru parownicy do ubrań, jest siła wyrzutu pary. Ten parametr podawany jest w gramach na minutę (g/min) i uzależniony jest w głównej mierze od mocy, jaką parownica do ubrań oferuje. Im ten parametr będzie wyższy, tym prasowanie i odświeżanie będzie przebiegało sprawniej. Niektóre modele steamerów wyposażane zostają w specjalną funkcję dodatkowego wyrzutu pary, który może być używany w przypadku trudniejszych zagnieceń. Taka opcja (najczęściej w uruchamiana za pomocą przycisku), wyrzuca dużą ilość pary jednorazowo.

Bardziej zaawansowane parownice do ubrań posiadają funkcję regulacji strumienia pary. Jest to przydatna funkcja w szczególności dlatego, że pozwala na łatwe dostosowanie ilości wyrzucanej pary do rodzaju tkaniny. Dzięki temu bez obaw możemy przeprasować ulubione i delikatne rzeczy bez obaw, że ulegną zniszczeniu pod wpływem zbyt dużego strumienia pary.

Parownica do ubrań pionowa i poziomia ranking

Parownica do ubrań- pionowa i pozioma

Jeśli zależy nam na największej funkcjonalności urządzenia, w przypadku ręcznej parownicy do ubrań, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy oferuje ona możliwość użytkowania zarówno w pionie, jak i poziomie. Takie rozwiązanie pozwoli na wygodne użytkowanie steamera, szczególnie gdy chcemy prasować większe materiały, jak pościele, materac i meble, czy po prostu sukienki z dużą ilością zakładek. Dzięki możliwości użytkowania w pionie i poziome, bez przeszkód będziemy mogli rozłożyć sobie prasowany materiał na stole czy desce do prasowania.

Głowica parownicy do ubrań

Kolejnym ważnym elementem parownic do ubrań jest głowica, a dokładniej płytka/stopka, która wieńczy głowicę. Niektóre modele steamerów wyposażane zostają bowiem w nagrzewającą się stopkę, która dodatkowo pozwala na rozprasowanie trudnych zagnieceń. W przypadku, gdy parownica do ubrań pozwala na jednoczesne prasowanie klasyczne i parowe, warto wybierać te urządzenia, których stopka pokryta została ceramiczną powłoką. Płytka ceramiczna równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni, dzięki czemu nie ma obaw o przypalenia tkanin. Dodatkowo ceramiczna powłoka stopki nie przywiera do tkanin.

Przewód zasilający, zabezpieczenia i akcesoria dodatkowe

Aby parownica do ubrań była wygodna i w pełni bezpieczna w użytkowaniu, warto zadbać o te elementy, które często są pomijane, jeśli chodzi o kwestię tego, jaką parownicę do ubrań wybrać. Do takich parametrów możemy zaliczyć kabel zasilający. Aby zyskać pełną swobodę w korzystaniu ze steamera, warto wybierać te modele, które posiadają długi kabel bądź w przypadku parownic stojących- długi przewód parowy. Minimalna wartość, jaką powinna posiadać dobra parownica do ubrań, to zakres 2 metrów.

Z racji, że parownica do ubrań działa w oparciu o gorącą parę, warto skupić się na zabezpieczeniach, jakie dany model oferuje. Oprócz tego, że uchwyt parownicy powinien być wyposażony w nienagrzewający się uchwyt, warto skłonić się również w modelach, które posiadają system zabezpieczający przed kapaniem oraz automatyczny wyłącznik, który wyłączy urządzenie, gdy w zbiorniku skończy się woda.

W kwestii akcesoriów dodatkowych- do parownic ręcznych najczęściej dołączana jest specjalna nakładka do tkanin grubych, natomiast w przypadku stojących prasowaczy parowych, akcesoriów dodatkowych może być więcej. Spotykamy tu np. szczotki do ubrań, uchwyty do plis, maty ułatwiające prasowanie.

Parownica do ubrań- wady i zalety

Podobnie jak inne urządzenia do domu, tak i parownica do ubrań ma swoje wady i zalety. Aby ułatwić kwestię tego, czy warto kupić parownicę do ubrań, zamieszczamy krótkie zestawienie plusów i minusów steamerów.

Parownica do ubrań ZALETY

  • Możliwość szybkiego rozprasowania zagnieceń, bez konieczności wyciągania żelazka;
  • pozwala na prasowanie delikatnych tkanin, w przypadku których nie jest możliwe użycie klasycznego żelazka;
  • idealna dla alergików i w przypadku dzieci- para skutecznie dezynfekuje tkaniny. Parownica do ubrań usuwa z włókien nawet 99% bakterii, roztoczy, i innych mikroorganizmów;
  • prasowanie i odświeżanie tkanin może odbywać się bez rozkładania deski. Steamer pozwala na prasowanie tkanin bez konieczności ściągania ubrań z wieszaka, czy zasłon i firan z karnisza;
  • parownica do ubrań niweluje brzydkie zapachy i odświeża włókna;
  • ma szerokie zastosowanie- w prasowaniu ubrań, odświeżaniu zasłon, a nawet mebli tapicerowanych, materaca, poduszek;
  • możliwość prasowania w pionie i poziomie;
  • nagrzewa się bardzo szybko, w porównaniu ze zwykłym żelazkiem;
  • parownica do ubrań jest wygodna w użytkowaniu, idealnie sprawdza się w podróży;
  • parownica jest lekka i nie obciąża nadgarstka.

Parownica do ubrań WADY

  • Parownica nadaje się do rozprasowywania zagnieceń, dlatego w wielu przypadkach konieczne będzie użycie żelazka;
  • wysoka cena parownic szczególnie stojących, w porównaniu z klasycznymi żelazkami;
  • ręczne modele pozwalają na prasowanie małej ilości ubrań na jednym zbiorniku.

Parownica do ubrań- czy warto?

Podsumowując powyższą tabelę i zważając na przewagę zalet, warto kupić parownicę do ubrań. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku konieczności szybkiego przeprasowania ubrań przed wyjściem z domu, bez konieczności rozkładania deski do prasowania i oczekiwania na długie nagrzewanie urządzenia. Według naszej opinii, największą zaletą parownicy do ubrań jest fakt, że prasowanie może odbywać się w pionie, gdzie nie ma konieczności zdejmowania firan czy ciężkich zasłon w celu ich odświeżenia czy pozbycia się nieprzyjemnych zapachów, np. tłuszczu czy dymu papierosowego. Dodatkowo, parownica do ubrań dobrze dezynfekuje nie tylko ubrania, ale również pluszaki, poduszki czy materace, które jak wiadomo- są siedliskiem bakterii i roztoczy. Steamer będzie doskonałym wyborem nie tylko w domu, ale również w czasie podróży, gdzie zachodzi konieczność przeprasowania ubrań po wyjęciu z walizki.

Dla niektórych dużą wadą może okazać się cena, która w zależności od zaawansowania danego modelu parownicy do ubrań, może być znacznie wyższa od standardowych rozwiązań w postaci żelazka.  Niestety też, steamer służy głównie do rozprasowywania zagnieceń i odświeżania delikatnych tkanin, dlatego też w wielu przypadkach będzie konieczne użycie klasycznego żelazka.

Parownica do ubrań- opinie, ranking i polecani producenci

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup parownicy do ubrań, z pewnością przyda Ci się mała wskazówka, jaką parownicę wybrać. Aby ułatwić wybór najlepszego steamera parowego, przygotowaliśmy czytelny ranking parownic co ubrań 2024, w którym znajdują się najbardziej polecane modele, poparte dobrymi opiniami użytkowników i atrakcyjnymi cenami.

Do najbardziej popularnych producentów, których parownice do ubrań opinie zgarniają nienaganne w 2024 roku, zaliczają się: Philips steamer, Tefal, MPM, Vesta, Clatronic, TCL, Beko i Eldom. Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się również parownica Hoffen dostępna w Biedronce oraz parownica do ubrań Lidl, czyli steamer Silvercrest.

Polecane steamery do ubrań na 2024

1. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

1. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

Pierwsze miejsce, jakie przedstawia nasz ranking steamerów, zajmuje parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80. Jest to parownica, która działa zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu możemy używać urządzenia według potrzeb. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80 nagrzewa się bardzo szybko, bo w zaledwie 45 sekund, wyposażona została w zbiornik o pojemności 70 ml, co pozwoli na dokładne wygładzenie 1-2 ubrań. Dodatkowo jako jeden z niewielu steamerów, parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80 pozwala na uzupełnianie zbiornika wodą z kranu bez konieczności używania wody destylowanej, przegotowanej czy filtrowanej. Za pomocą tego urządzenia w łatwy sposób odświeżymy nie tylko ubrania, ale również najdelikatniejsze firanki czy sukienki, zdezynfekujemy materac czy dziecięce pluszaki. Dużą zaletą, na jaką wskazują opinie, jest podgrzewana płyta, która pozwala jeszcze dokładniej wygładzać zagniecenia i nie pozostawia mokrych śladów.

2. Parownica do ubrań TEFAL Access Steam Care DT9100E0

2. Parownica do ubrań TEFAL Access Steam Care DT9100E0

Drugie miejsce w naszym zestawieniu przypada parownicy do ubrań TEFAL Access Steam Care DT9100E0. Jest to steamer do ubrań o mocy 1600 W i krótkim czasie nagrzewania 40 sekund. Ten model oferuje strumień pary 30g/min, dzięki czemu prasowanie i wygładzanie jest jeszcze bardziej skuteczne. Dodatkowym atutem parownicy TEFAL Access Steam Care DT9100E0 jest możliwość regulacji stopnia wyrzutu pary, który pozwala na dostosowanie jej ilości odpowiednio do odświeżanej tkaniny, bez obaw o uszkodzenia i przebarwienia. Podgrzewana płytka, jaką posiada steamer TEFAL Access Steam Care DT9100E0, zapobiega powstawaniu mokrych plam, dzięki czemu prasowane ubrania są gotowe do założenia zaraz po użyciu parownicy. Opinie o TEFAL Access Steam Care DT9100E0 jednoznacznie wskazują na skuteczność użycia, łatwość i komfort obsługi oraz atrakcyjną cenę.

3. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC363/30

3. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC363/30

Ostatnie miejsce na podium zajęła parownica do ubrań Philips Steam&Go GC363/30. Jest to kompaktowy steamer ręczny o mocy 1300 W i wyrzucie pary 24g/min. Ta parownica nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin, dzięki czemu możemy używać jej bez obaw o uszkodzenia czy przebarwienia materiałów. Zbiornik na wodę z funkcją antywapienną o pojemności 70 ml, pozwala na jednorazowe wygładzenie 1-2 ubrań. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC363/30 w zestawie posiada specjalną nakładkę ze szczotką, przeznaczoną do wygładzania grubych tkanin, rękawicę chroniącą przed poparzeniem i praktyczny woreczek podróżny, ułatwiający przechowywanie. Opinie na temat steamera Philips Steam&Go GC363/30 wskazują na to, że urządzenie jest lekkie i poręczne, wydajne i co najważniejsze- posiada długi przewód.

4. Parownica do ubrań TEFAL DT8150

4. Parownica do ubrań TEFAL DT8150

Kolejnym polecanym urządzeniem z serii parownic, jest parownica do ubrań Tefal, a dokładniej model TEFAL DT8150. Jest to steamer ręczny, wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 190 ml, wyrzucie pary 26g/min oraz mocy 1600 W. Parownica TEFAL DT8150 w zestawie zawiera szczotkę do grubszych tkanin, parową osłonę do delikatniejszych tkanin oraz praktyczny zaczep na drzwi, ułatwiający prasowanie w pionie. Opinie użytkowników świadczą o łatwym użytkowaniu parownicy TEFAL DT8150, wysokiej jakości wykonania oraz efektywności. Dodatkowo niektóre recenzje wskazują na dość dużą wagę urządzenia, poprzez co dłuższe prasowanie może obciążać nadgarstek.

5. Parownica do ubrań TCL HS01

5. Parownica do ubrań TCL HS01

Pierwszą piątkę najczęściej kupowanych steamerów parowych zamyka parownica do ubrań TCL HS01. Jest to ręczna parownica o mocy 1300 W, wyposażona w zbiorniczek na wodę o pojemności 150 ml. Według producenta, parownica do ubrań TCL HS01 pozwala na 8-minutową pracę ciągłą, przy stabilnym wyrzucie strumienia pary. W zestawie z tym urządzeniem otrzymamy rękawicę ochronną, szczotkę do efektywnego prasowania grubych tkanin oraz bawełnianą torbę do łatwiejszego przechowywania sprzętu. Według opinii użytkowników, parownica do ubrań TCL HS01 szybko się nagrzewa i dobrze radzi sobie z zagnieceniami. Dla niektórych problemem może okazać się stosunkowo krótki przewód oraz mocno nagrzewająca się głowica.

6. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

6. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601

Na szóstej pozycji w naszym rankingu znalazł się steamer Blaupunkt VSI601. Jest to kompaktowe urządzenie o wadze zaledwie 0,9 kg, które pozwoli na szybkie i bezproblemowe rozprasowanie ubrań za pomocą pary. Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 posiada przezroczysty zbiornik na wodę o pojemności 260 ml, co pozwala na dokładne wyprasowanie nawet 3-4 ubrań. Dodatkowo strumień pary 30g/min oraz długi kabel 2,5 m sprawiają, że prasowanie parownicą do ubrań Blaupunkt VSI601 jest łatwe i wygodne. Użytkownicy cenią sobie model Blaupunkt VSI601 za możliwość blokady pary, szybkie nagrzewanie, adapter do butelek oraz nakładkę do usuwania sierści z ubrań.

7. Parownica do ubrań PHILIPS Steam&Go GC299/40

7. Parownica do ubrań PHILIPS Steam&Go GC299/40

Kolejną propozycją jest parownica do ubrań PHILIPS Steam&Go GC299/40. Jest to ręczny steamer do ubrań o mocy 1000 W, strumieniu pary 20 g/min oraz zbiorniku na wodę o pojemności 60 ml. Parownica PHILIPS Steam&Go GC299/40 charakteryzuje się szybkim nagrzewaniem wody 45 sekund oraz bezpiecznym zakończeniem głowicy, nie powodującym przypaleń i zniszczeń nawet na najbardziej delikatnych tkaninach. Dodatkowo w zestawie ze steamerem PHILIPS Steam&Go GC299/40 otrzymamy praktyczną szczotkę ułatwiającą prasowanie zagnieceń na grubych tkaninach. Opinie posiadaczy tej parownicy sugerują skuteczne działanie, wysoką jakość wykonania oraz lekkość.

8. Parownica do ubrań MPM MZP-01

8. Parownica do ubrań MPM MZP-01

Dużym zainteresowaniem oraz dobrymi opiniami cechuje się również parownica do ubrań MPM MZP-01, która zajęła ósmą pozycję w naszym rankingu steamerów. To co wyróżnia parownicę do ubrań MPM MZP-01 to z pewnością szybki czas nagrzewania zaledwie 30 sekund oraz duży zbiornik na wodę, o pojemności 250 ml. Dodatkowa nakładka ze szczotką, która dołączona jest do zestawu, pozwala na szybkie odświeżenie odzieży wykonanej z grubszych tkanin, jak marynarki czy zimowe płaszcze. Opinie użytkowników o parownicy do ubrań MPM MZP-01 świadczą o łatwości użytkowania oraz dobrym stosunku ceny do jakości.

9. Parownica do ubrań Eldom DA100 STIM

9. Parownica do ubrań Eldom DA100 STIM

Przedostatnie miejsce naszego zestawienia najlepszych steamerów do ubrań, zajmuje parownica Eldom DA100 STIM. Parownica ta wyposażona została w ceramiczną głowicę, która skutecznie rozprowadza ciepło na całej powierzchni, chroniąc tym samym nasze ubrania przed przypaleniami czy zniszczeniem. Ergonomiczny kształt i wygodny uchwyt, szybkie nagrzewanie, wbudowany termostat i wyjmowany zbiornik na wodę to kolejne zalety, jakimi może pochwalić się pionowa parownica do ubrań Eldom DA100 STIM. Według opinii użytkowników, steamer Eldom DA100 STIM doskonale odświeża i wygładza ubrania, a także skutecznie pozbywa się z ich włókien przykrych zapachów.

10. Parownica do ubrań Lafe PUW 001

10. Parownica do ubrań Lafe PUW 001

Ostatnią naszą propozycją, która zamyka ranking parownic do ubrań, jest poręczny steamer Lafe PUW 001. Jest to ręczna parownica pionowa o mocy 1300 W, posiadająca zbiornik na wodę o pojemności 150 ml. W zestawie z parownicą Lafe PUW 001 otrzymamy dwie dodatkowe nakładki- do tkanin delikatnych oraz do tkanin grubych. Dużą zaletą są nie tylko kompaktowe rozmiary parownicy do ubrań Lafe PUW 001, ale również długi przewód 1,8 m, lampka kontrolna informująca o gotowości urządzenia do pracy, a także składana rączka, która przekłada się na łatwość przechowywania. Opinie użytkowników potwierdzają skuteczność działania steamera Lafe PUW 001, a także wskazują na dobry stosunek jakości do ceny.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2023

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Ranking sokowirówek 2023 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek i wybierz najlepszą...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...