Karbownica do włosów – jaka najlepsza? Ranking 2023

Dobra karbownica do włosów 2024 , jak ją wybrać?

Karbownica, nazywana także gofrownicą do włosów, pozwala na stworzenie nietuzinkowego efektu na włosach. Choć karbownice do włosów swoje lata świetności miały na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, karbowane włosy do łask. A z racji, że kobieta zmienną jest i lubi eksperymentować z włosami, karbownica może okazać się niezbędnym urządzeniem w łazience. W tym artykule podpowiemy, jaka karbownica do włosów będzie najlepsza, czym powinna się charakteryzować i jaki efekt na włosach osiągniemy przy jej użyciu. Dodatkowo dla ułatwienia wyboru, stworzyliśmy ranking karbownic do włosów na 2024 rok, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowniczek i są warte uwagi.

Karbownica do włosów Ranking 2024

Karbownica do włosów- czym jest i jaki daje efekt?

Karbownica to niepozorne urządzenie do stylizacji włosów, które wyglądem przypomina prostownicę. Znaczącą cechą, która odróżnia od siebie te dwa urządzenia jest jedynie wygląd płytek, gdzie w prostownicy mamy płytki gładkie, a w karbownicy natomiast mamy do czynienia z różnej wielkości wybrzuszeniami. Karbownica daje efekt gęsto i drobno pofalowanych włosów, lekko uniesionych tuż u nasady. Za pomocą karbownicy do włosów możemy więc uzyskać efekt stylowo pofalowanych włosów na całej ich powierzchni, lub po prostu urozmaicić fryzurę o pojedyncze karbowane pasma włosów.

Karbownica do włosów opinie i ranking
Karbownica do włosów – jakie daje efekty? Jak bezpiecznie używać karbownicy do włosów?

Karbownica/ gofrownica do włosów- na co zwrócić uwagę?

Kupując karbownicę do włosów powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, które będą miały bezpośredni wpływ nie tylko na funkcjonalność i wygodę użytkowania urządzenia, ale również na kondycję naszych włosów.

Moc gofrownicy do włosów

W gamie urządzeń do karbowania włosów znajdziemy wiele urządzeń o różnej mocy, której zakres w zależności od producenta, waha się w granicach 15-150 W. Moc karbownicy wpływa bezpośrednio na czas nagrzewania płytek, a tym samym na cały czas stylizacji. Profesjonalna karbownica do włosów charakteryzuje się dużą mocą, jednak do użytku domowego warto wybierać urządzenia o mniejszej mocy, głównie ze względu na ryzyko zniszczenia włosów.

Regulacja temperatury a kondycja włosów

Bardzo ważnym parametrem, którym powinna cechować się najlepsza karbownica, jest możliwość regulacji temperatury. To właśnie dzięki tej funkcji, będziemy mogły dostosować odpowiednią temperaturę grzania do rodzaju naszych włosów. Warto bowiem pamiętać, że wyższa temperatura (około 200-220 stopni) może niszczyć włosy i przeznaczona jest raczej do włosów grubych, gęstych i bardziej topornych w stylizacji. Do włosów normalnych, optymalną temperaturą będzie ta na poziomie 180-200 stopni, natomiast do włosów cienkich warto wybierać niższe wartości- w granicach 160-180 stopni Celsjusza. Wiele nowoczesnych urządzeń, jakie obecnie dostępne są w sprzedaży, oferuje automatyczne dostosowywanie temperatury odpowiednio do rodzaju włosów.

Rodzaj płytek w karbownicy

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń do stylizacji włosów, czy to falownicy czy prostownicy, tak samo w przypadku karbownic szalenie ważny jest rodzaj płytek, w jakie urządzenie zostało wyposażone. Ze względu na to, że płytki karbownicy mają bezpośredni kontakt z włosami, powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które nie będą niszczyły struktury włosa. Do najbardziej popularnych rodzajów płytek w karbownicach możemy zaliczyć:

  • płytki ceramiczne,
  • płytki lustrzane,
  • płytki teflonowe,
  • płytki tytanowe.

Płytki z powłoką ceramiczną i lustrzaną charakteryzują się gładkością i równomiernym nagrzewaniem na całej powierzchni, są jednak bardziej podatne na zarysowania i uszkodzenia. Z kolei płytki teflonowe i tytanowe często spotykane są w tanich karbownicach. Tego typu płytki często nie nagrzewają się równomiernie, a ze względu na swoją strukturę, charakteryzują się mniejszą gładkością. Choć płytki tytanowe słyną z wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia i rysy, tak płytki teflonowe są bardzo podatne na zarysowania.

Pośród karbownic możemy spotkać także te o płytkach turmalinowych, często z domieszką ceramiki. Takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów i sprawia, że włosy podczas stylizacji nie puszą się i nie elektryzują.

Karbownica do włosów efekty jak używać
Profesjonalna karbownica do włosów czy karbownica do użytku domowego? Która lepsza?

Szerokość płytek i wybrzuszenia

Kolejnym elementem, który wpłynie na komfort użytkowania karbownicy, jest wielkość płytek. Im karbownica będzie miała większe płytki, tym stylizacja pójdzie szybciej. Warto jednak dopasować ten parametr odpowiednio do rodzaju włosów. W przypadku, gdy posiadamy krótką fryzurę lub nasze włosy są cienkie i delikatne, powinnyśmy zdecydować się na zakup karbownicy o mniejszych płytkach. Jeśli natomiast nasze włosy są grube i bujne, możemy postawić na urządzenia o większych płytkach.

Warto zaznaczyć, że w sprzedaży możemy znaleźć karbownice do włosów o różnych wielkościach wybrzuszeń. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać na włosach, możemy wybierać między cieńszymi lub grubszymi garbami na płytkach.

Karbownica- funkcje dodatkowe

Z racji, że na rynku istnieje wiele urządzeń do stylizacji włosów, producenci aż prześcigają się w rozmaitościach, jakie oferują ich urządzenia. Niemniej jednak, warto wiedzieć, jakie funkcje dodatkowe mogą posiadać karbownice i jakie z tych parametrów powinny być wzięte pod uwagę przy wyborze najlepszej karbownicy.

Lampka kontrolna

Najlepsze karbownice do włosów powinny posiadać lampkę kontrolną, informującą o gotowości urządzenia do pracy. Bardziej zaawansowane modele mogą posiadać również sygnał dźwiękowy, który poprzez „pikanie” poinformuje nas o nagrzaniu płytek do ustawionej przez nas temperatury.

Długość przewodu

Podczas wyboru dobrej karbownicy nie sposób pominąć kwestii związanej z długością przewodu. To od niego będzie zależało to, czy karbownica będzie wygodna w użytkowaniu. Im kabel będzie dłuższy, tym większe pole manewru będziemy mieć do dyspozycji. Jeśli kabel będzie zbyt krótki, stylizacja może nie być dla nas komfortowa. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy wybrane urządzenie posiada obrotowy kabel- takie rozwiązanie zapobiegnie plątaniu się przewodu między rękami i pozwoli na łatwe manewrowanie urządzeniem.

Obudowa

Z racji, że karbownica należy do urządzeń nagrzewających się do wysokich temperatur, ważny jest dobór odpowiednich materiałów, z jakich została wykonana jej obudowa. Najważniejsze, by karbownica do włosów była stworzona z materiałów termoizolacyjnych, które zapobiegną poparzeniom. Dodatkowym udogodnieniem będą antypoślizgowe uchwyty, które zapobiegną przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni.

Zabezpieczenia

Karbownica osiąga wysoką temperaturę, dlatego też ważna jest kwestia zabezpieczeń, w jakie została ona wyposażona. Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada funkcję automatycznego wyłączenia po określonym czasie bezczynności. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musiały zastanawiać się, czy aby na pewno wyłączyłyśmy urządzenie przed wyjściem z domu, gdyż po określonym czasie nieużytkowania, karbownica wyłączy się samoczynnie. Dodatkowo warto wybierać te urządzenia, które posiadają funkcję blokowania ustawień temperatury i system PTC.

Dodatkowe udogodnienia

Do ciekawych rozwiązań możemy zaliczyć również karbownicę z grzebieniem, która pozwala na jednoczesne karbowanie i rozczesywanie włosów. Dodatkowo nowsze modele mogą być wyposażone w cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu będziemy mogły na bieżąco kontrolować wybrane ustawienia temperatury oraz to, czy płytki są nagrzane w odpowiednim stopniu.

karbownica do podnoszenia włosów - karbownica do odbijania u nasady
Karbownica do podnoszenia włosów czy karbownica do odbijania u nasady?

Karbownica z jonizacją

Na rynku dostępne są również urządzenia, które zostały wyposażone w system jonizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas karbowania nasze włosy otrzymują dużą dawkę jonów ujemnych, co pozytywnie wpływa na ich kondycję. Jony ujemne wnikają w strukturę włosa wzmacniając je. Dzięki temu podczas stylizacji i po jej zakończeniu włosy nie elektryzują się i nie puszą, a dodatkowo nabierają blasku i stają się mega wygładzone i delikatne w dotyku.

Karbownica i prostownica w jednym

Dużą popularnością cieszą się także urządzenia 2w1, czyli prostownice z wymiennymi płytkami. Zakup takiego urządzenia będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie ilość miejsca, jaką zajmują poszczególne urządzenia. Dzięki wymiennym płytkom, w łatwy i szybki sposób możemy przemienić prostownicę w karbownicę i na odwrót. Zobacz również nasz ranking najlepszych prostownic oraz ranking lokówek do włosów wraz z opiniami i recenzjami użytkowniczek.

Karbownica- ceny i producenci

W zależności od tego, jak bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie chcemy kupić, cena karbownicy będzie różna. Tanie karbownice, które nie oferują innowacyjnych rozwiązań, możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. W cenie powyżej 100 złotych możemy kupić dobrą karbownicę, która będzie posiadała regulację temperatury i kilka dodatkowych udogodnień. Najdroższe karbownice, wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia, to koszt rzędu nawet kilkuset złotych.

Do najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych urządzeń do karbowania włosów w 2024, cieszących się dobrymi opiniami należą: karbownica Babyliss, Valera Volumissima, Remington, Rowenta, Jean Louis David i Fox.

Polecane karbownice na 2024

1. Karbownica do włosów BaByliss Multistyler MS22E

1. Karbownica do włosów BaByliss Multistyler MS22E

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu karbownic, pierwsze miejsce zajmuje wielofunkcyjne urządzenie BaByliss Multistyler MS22E. Jest to karbownica, prostownica, falownica i lokówka w jednym, która pozwala na wymianę płytek w zależności od tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać. BaByliss Multistyler MS22E wyposażony został w płytki ceramiczne i obrotowy przewód. Urządzenie jednak nie pozwala na ustawienie temperatury, gdyż nagrzewa się do jednej określonej wartości, czyli 180 stopni Celsjusza. 10 końcówek modelujących w zestawie z pewnością pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, jakie zajęłyby poszczególne z tych urządzeń. Opinie użytkowników wskazują na szybkość nagrzewania płytek, wielofunkcyjność i wygodę użytkowania.

2. Karbownica do włosów BaByliss W2447E Deep Waves

2. Karbownica do włosów BaByliss W2447E Deep Waves

Drugie miejsce w naszym zestawieniu również przypadło karbownicy marki BaByliss, a dokładniej karbownicy do włosów BaByliss W2447E Deep Waves. To urządzenie wyposażone zostało w płytki z powłoką turmalinowo-ceramiczną, które charakteryzują się niezwykłą gładkością i nie uszkadzają powierzchni włosów. Karbownica BaByliss W2447E Deep Waves oferuje możliwość ustawienia temperatury na trzech poziomach, w zakresie od 160 do 200 stopni Celsjusza. Dodatkowo posiada wygodny przewód o długości 2,5 m oraz automatyczny wyłącznik. Użytkowniczki cenią sobie karbownicę BaByliss W2447E Deep Waves za szybkość nagrzewania, wysoką jakość wykonania oraz stylowy design urządzenia.

3. Karbownica do włosów BaByliss 2165CE The Crimper

3. Karbownica do włosów BaByliss 2165CE The Crimper

Trzecie miejsce, jakie przedstawia nasz ranking karbownic, przypada karbownicy BaByliss 2165CE The Crimper. Podobnie jak jej poprzedniczka, tak i karbownica BaByliss 2165CE The Crimper posiada płytki turmalinowo-ceramiczne oraz automatyczny wyłącznik. To urządzenie oferuje jednak możliwość regulowania temperatury aż na 10 poziomach, w zakresie 120-210 stopni Celsjusza. Przewód obrotowy o długości 1,8 m pozwala na wygodną pracę z urządzeniem, a szybkość nagrzewania podbija serca użytkowniczek. Dzięki zastosowaniu dość niewielkich wybrzuszeń, karbownica BaByliss 2165CE The Crimper pozwala na stworzenie delikatnych, kobiecych fal i skutecznie nadaje włosom objętości.

4. Karbownica do włosów Valera Wawe Master 647.03

4. Karbownica do włosów Valera Wawe Master 647.03

Kolejnym urządzeniem, który jest najchętniej wybierany przez kobiety, jest karbownica Valera Wawe Master 647.03. Ta karbownica wyposażona została w 8-stopniową regulację ustawień temperatury w zakresie od 140 do 210 stopni Celsjusza. Wszelkie ustawienia możemy kontrolować za pomocą czytelnego cyfrowego wyświetlacza, a technologia PTC, jaka została zastosowana w karbownicy Valera Wawe Master 647.03, stale czuwa nas utrzymaniem stałej temperatury płytek, by stylizacja była jeszcze trwalsza. Dodatkowo w modelu Valera Wawe Master 647.03 mamy do czynienia z blokadą temperatury, 3-metrowym przewodem oraz funkcją jonizacji. Karbownica posiada ceramiczne płytki oraz obudowę Soft-Touch, które sprawiają, że karbowanie włosów staje się czystą przyjemnością.

5. Karbownica do włosów ROWENTA CF4512

5. Karbownica do włosów ROWENTA CF4512

Piąte miejsce w naszym rankingu karbownic, przypada karbownicy ROWENTA CF4512. Jest to karbownica do włosów z płytkami ceramicznymi i funkcją jonizacji. Karbownica ROWENTA CF4512 zgarnia pozytywne opinie użytkowniczek nie tylko za piękny wygląd włosów po stylizacji, ale także na szybkie nagrzewanie płytek, które zajmuje niespełna 45 sekund. Dodatkowo karbownica ROWENTA CF4512 wyposażona została w obrotowy przewód i dwustopniową regulację temperatury, na poziomach 170 lub 200 stopni Celsjusza. Dodatkowo ROWENTA CF4512 jest łatwa w przechowywaniu, dzięki zastosowaniu specjalnej blokady płytek.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2023

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Jaki mikrofon do 200 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Wybór mikrofonu w przedziale cenowym ok 150-200 zł to nie lada wyzwanie, a wszystko to dzięki szerokiej ofercie dostępnych modeli, różniących się nie tylko...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...