Jakie głośniki komputerowe do 200 zł? Które najlepsze? Ranking 2023

Wybierając głośniki komputerowe do 200 zł, szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na cenę, ale także na parametry techniczne, producenta i warunki gwarancyjne. Jak wybrać najlepsze głośniki do komputera w cenie do 200 zł i na co jeszcze zwrócić uwagę?

Polecane głośniki komputerowe do 200 zł 2024

Dobre głośniki komputerowe, to podstawowe wyposażenie każdego stanowiska komputerowego, gdy myślimy o słuchaniu muzyki, graniu w gry czy oglądaniu filmów. Komputerowy zestaw głośnikowy to świetna opcja dla tych, który nie lubią bądź z różnych przyczyn nie mogą spędzać drugich godzin przed komputerem w słuchawkach. Sprzęt nagłaśniający do komputera wybierać możemy na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest kierowanie się ceną. Dobre głośniki komputerowe nie muszą kosztować fortuny, a przy tym mogą zarówno dobrze grać, jak i wyglądać. Jak wybrać najlepsze głośniki komputerowe do 200 zł? Sprawdź poniżej.

Głośniki komputerowe do 200 zł – RANKING 2024

Zakup głośników komputerowych do 200 zł to nie takie proste zadanie, jak by się wydawało. Aby ułatwić naszym czytelnikom wybór najlepszego sprzętu, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych i polecanych zestawów.

Jakie głośniki komputerowe do 200 zł 2024?

Zestawy głośników do komputera (w tym do laptopa) różnią się pod wieloma względami, jednak szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ich konfigurację. Do najchętniej wybieranych zaliczyć możemy zestawy o konfiguracji 2.1 oraz 5.1, gdzie pierwsza liczba oznacza ilość głośników wysoko- i średniotonowych, zaś wartość po kropce liczbę głośników niskotonowych, czyli tzw. subwoofer. Do mniej popularnych, ale nadal chętnie wybieranych, możemy zaliczyć głośniki 6.1, 7.1 oraz 12.1, jednak ze względu na ilość zajmowanego miejsca, są zdecydowanie rzadziej wybierane niżeli głośniki 2.1 oraz 5.1. Ciekawą opcją dla osób szukających dodatkowego nagłośnienia, które nie koniecznie potrzebują przy tym basowego podbicia, są zestawy 2.0.

Cena głośników komputerowych to składowa wielu elementów, jednak konfiguracja ma tutaj kluczowe znaczenie. Im mniej podzespołów w zestawie, tym jest on zwyczajnie tańszy (oczywiście nie w każdym przypadku). Oferta głośników komputerowych do 200 zł składa się najczęściej z zestawów 2.0 oraz 2.1. W ramach różnego rodzaju promocji, w tej cenie można również dostać głośniki 5.1. Czy zatem lepiej wybrać głośniki 2.1 czy 2.0 do komputera? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Głośniki komputerowe za 200 zł

Zestaw głośników komputerowych 2.0 do 200 zł 2024

Głośniki za 200 zł w konfiguracji 2.0 mają swoje wady i zalety. Oto najważniejsze z nich:

Zalety:

 • Niska cena.
 • Łatwa dostępność.
 • Dobry dźwięk- podczas słuchania radia, oglądania filmów, grania w gry, rozmów z użyciem komunikatora Internetowego czy słuchania muzyki (nie wymagającej podbicia basem).
 • Łatwa konfiguracja- zarówno połączenie przewodowe, jak i bezprzewodowe nie powinno sprawić nikomu problemu.
 • Panel sterujący lub pilot- w zależności od wybranego modelu, w zestawie dostaniemy dodatkowy panel sterujący lub pilot.
 • Szeroki wybór wariantów stylistycznych- wśród głośników komputerowych w tej cenie wybierać można pomiędzy zestawami o minimalistycznym wyglądzie, jak i tymi o bardziej gamingowym designie.

Wady:

 • Brak głośnika niskotonowego (subwoofera)- w przypadku bardziej wymagających dźwięków, zestawy 2.0 mogą nie poradzić sobie z nadmiarem basu, co skutkować będzie odcięciem części pasma.
 • Zakres głośności w tego typu konfiguracjach jest bardziej ograniczony, również ze względu na brak dedykowanego subwoofera.

Zestawy głośników komputerowych 2.1 do 200 zł 2024

Również zestawy 2.1 posiadają swoje wady i zalety. Oto najważniejsze z nich:

Zalety:

 • Jakość dźwięku- połączenie głośników wysokotonowych z niskotonowym subwooferem daje świetny efekt w postaci dobrego dźwięku. Tego typu zestawy dobrze radą sobie podczas odtwarzania wszelkiego rodzaju dźwięków, zaczynając od muzyki, aż po dźwięki z gier czy ścieżki dźwiękowej z filmu.
 • Regulacja basu- większość zestawów posiada możliwość regulowania ilości basu, za pomocą dodatkowego pokrętła lub panelu sterowania. Dzięki temu możemy dopasować podbicie do własnych preferencji.
 • Łatwa konfiguracja- dotyczy to zarówno zestawów przewodowych, jak i głośników 2.1 podłączanych bezprzewodowo.
 • Dodatkowy pilot lub panel sterujący- zestawy głośników 2.1 w większości przypadków posiadają dodatkowy panel sterujący. Można najczęściej regulować tam poziom głośności ogólnej, ilość basu czy poziom dźwięków średnio i wysokotonowych.

Wady:

 • Wyższa cena(w porównaniu do zestawów 2.0)

Głośniki komputerowe 2.1 za 200 zł

Zakup dobrych głośników komputerowych do 200 zł, co jeszcze sprawdzić?

Wybierając nowy zestaw głośników warto pamiętać, aby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Kluczowym elementem, wpływającym na jakość odtwarzanego dźwięku (niezależnie od jego źródła), są parametry techniczne oraz materiały, z jakich wykonane są same głośniki i ich membrany. Do podstawowych parametrów, jakie należy sprawdzić, zaliczamy: pasmo przenoszenia, moc, ilość kanałów oraz rozmiar głośnika niskotonowego.

 • Moc– producenci najczęściej podają moc RMS całkowitą całego zestawu głośnikowego (podawaną w watach W). Im większa moc RMS, tym głośniki będą grały głośniej. Warto wiedzieć, że moc nie ma wpływu na jakość dźwięku, a jedynie na poziom jego głośności. Dobrze jest sprawdzić, czy podawana moc liczona jest dla pojedynczych elementów zestawu, czy jest to wartość łączona.
 • Pasmo przenoszenia– parametr wyrażany jednostką Hz. Określa, jak szeroki zakres dźwięków są w stanie obsłużyć przetworniki w głośnikach. Podstawowy zakres to od 20 do 20000 Hz, gdzie pierwsza wartość zakresu odpowiada za niskie tony, zaś druga za dźwięki o wysokich tonach. W zestawach głośników komputerowych do 200 zł spotkać można podstawowy zakres pasma przenoszenia – oczywiście mogą trafić się różne wyjątki.
 • Ilość kanałów– jak wspominano wcześniej, wyróżnić możemy w szczególności kanały 2.0, 2.1 oraz 5.1, które w przypadku głośników komputerowych sprawdzą się najlepiej. Ilość kanałów uzależniona jest oczywiście od ceny. Zestawy głośników 5.1 oferują dźwięk przestrzenny, a te o konfiguracji 2.0 oraz 2.1 dźwięk stereo.
 • Sterowanie– większość dostępnych w sklepach kolumn umożliwia dodatkową regulację dźwięku, za pomocą pokrętła dostępnego na głównej jednostce głośnikowej lub subwooferze. Ciekawym dodatkiem w przypadku wybranych zestawów jest dodatkowy pilot sterujący lub/i dodatkowy panel do sterowania dźwiękiem.
 • Materiały– ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, są materiały, z jakich wykonane są zarówno obudowy głośników, jak i ich membrany. Niska jakość wykonania czy tanie materiały będą miałby wpływ na dźwięk, dlatego warto każdorazowo upewnić się, że nie kupujemy kota w worku. Obudowa może być wykonana zarówno z drewna (i jego pochodnych), jak i tworzywa sztucznego.
 • Wygląd– kwestie wizualne są niezaprzeczalnie ważne, jednak ładny design nie zawsze idzie w parze z jakością materiałów, z jakich wykonano głośniki, czy też dobrymi parametrami. Warto oprócz wyglądu sprawdzić pozostałe elementy, o których napisaliśmy powyżej.

Dobre głośniki komputerowe za 200 zł 2024 – jaki producent najlepszy?

W sklepach możemy znaleźć sporo zestawów głośników komputerowych do 200 zł, które z całym sercem moglibyśmy polecić. Producent ogrywa istotną rolę podczas zakupu nowego sprzętu. Sprawdzona marka to gwarancja jakości oraz brak problemów z ewentualną gwarancją. Znany i renomowany producent to również pewność opinii użytkowników i ich rzetelność. Głośniki komputerowe do 200 zł jakie możemy kupić, to produkty następujących producentów: Logitech, Creative, Edifier, Genius, Natec, Tracer, HAMA, Trust, Sven, Microlab, Media-Tech oraz Modecom i wielu, wielu innych.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

1 KOMENTARZ

 1. Tego właśnie szukałem! O taki ranking i poradnik mi chodziło. Fajne podsumowanie jak wybrać dobre głośniki komputerowe do 200 zł z sensownym podsumowaniem. Fajnie że uwzględniliście dobre głośniki 2.1 i 2.0 bo takich właśnie szukałem. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaki laptop do 3000 zł? Ranking 2023

Wybór najlepszego laptopa do 3000 złotych to nie małe wyzwanie. W sklepach znaleźć można setki różnych modeli, które różnią się od siebie producentem, specyfikacją,...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki głośnik Bluetooth do 200 zł? Ranking 2023

Jak wybrać dobry głośnik Bluetooth do 200 zł w ? Czym kierować się podczas zakupu oraz jakie dokładnie funkcje dostępne są w głośnikach bezprzewodowych...

Ranking sokowirówek 2023 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek i wybierz najlepszą...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...