Jaki wolnowar najlepszy? Ranking 2023 i opinie

Jak wybrać dobry wolnowar?

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na to co je i jak je. Szybkie potrawy i niezdrowe fast foody, wraz z rosnącą świadomością powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca domowym posiłkom i zdrowej żywności. I choć w dzisiejszych czasach nadal wiele osób ceni sobie szybkość przygotowania posiłków, to coraz więcej osób odwołuje się do tradycji, przygotowując potrawy w stylu slow, czyli powolnego gotowania potraw.

Jeśli sam chciałbyś zjeść soczyste, wolno gotowane mięso czy aromatyczny rosół, jednak niestety nie masz czasu na ciągłe kontrolowanie procesu gotowania, mamy dla Ciebie świetną propozycję, którą jest wolnowar. Zobacz, co to jest wolnowar, jakie korzyści przynosi gotowanie w wolnowarze i jakie potrawy możesz w nim przygotować. Dla ułatwienia zakupu, przygotowaliśmy także czytelny ranking wolnowarów 2024, w którym znajdują się sprzęty najchętniej wybierane przez użytkowników.

Ranking wolnowarów 2024

Wolnowar- co jest i jak działa?

Wolnowar, inaczej określany jako slow cooker, jest to niewielkie urządzenie służące do powolnego gotowania potraw. Garnek wolnowar jest bardzo prostym urządzeniem, składającym się z podstawy grzewczej z pokrętłem lub panelem sterowania, wyjmowanej misy i pokrywy. Zadaniem wolnowaru jest powolne gotowanie potraw, w stosunkowo niskiej temperaturze. Dania z wolnowaru gotowane są w temperaturze nieprzekraczającej 80 stopni Celsjusza. Dzięki osiągnięciu takiej temperatury gotowania, dania z wolnowaru charakteryzują się głębią smaku i aromatu, a dodatkowo nie tracą wartości odżywczych.

Wolnowary zwykle oferują dwa tryby grzania, które pozwalają na osiągnięcie odpowiedniej temperatury grzania w różnym tempie. Dodatkowo urządzenie zostało tak skonstruowane, by utrzymywać stałą temperaturę gotowania przez cały czas. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy gwarancję, że wolnowar bez nadzoru nie przypali naszego obiadu, a zupa nie wykipi.

Wolnowar dostępny jest w dwóch opcjach, gdzie do wyboru mamy:

 • wolnowar na gaz/indukcję,
 • wolnowar elektryczny.

Tani i dobry wolnowar

U kogo sprawdzi się slow cooker?

Jeśli lubisz aromatyczne i rozpływające się w ustach mięsa, nie możesz żyć bez tradycyjnych dań kuchni polskiej (jak bigos czy leczo), a bez zupy i niedzielnego rosołku nie wyobrażasz sobie gotowania, jednak zawsze brakuje czasu na przygotowanie tych dań, to wolnowar jest właśnie dla Ciebie! Dzięki wolnowarowi będziesz mógł spokojnie wyjść do pracy, a po powrocie cieszyć się smakiem ulubionych potraw. Oczywiście slow cooker doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które cenią sobie smak wolno gotowanych potraw.

Gotowanie w wolnowarze- korzyści

Wolnowar niesie za sobą wiele korzyści płynących z wolnego gotowania w niskiej temperaturze. Co oprócz wygody gotowania, która ogranicza się do umieszczenia potraw w misie i włączenia wolnowaru, wyróżnia to urządzenie?

Aromat i smak

Dzięki zastosowaniu niskiej temperatury gotowania (80 stopni Celsjusza), dania z wolnowaru zachowują swój aromat i smak. Aby jednak cieszyć się głębią smaku, warto używać większej ilości ziół i przypraw, które dodatkowo wzbogacą przygotowywane potrawy.

Maksimum wartości odżywczych

Wolne gotowanie i optymalna temperatura, która nie doprowadza potraw do wrzenia, pozytywnie wpływa na zachowywanie wartości odżywczych zawartych w produktach.

Ekonomiczność

Wolnowar nie należy do urządzeń prądożernych. To urządzenie podczas swojej pracy zużywa minimalne ilości energii, dlatego też nie musimy obawiać się wygórowanych rachunków za energię elektryczną.

Bez przypaleń i kipienia

Utrzymywanie stałej temperatury gotowania zapewnia bezpieczne przygotowywanie potraw. Urządzenie spokojnie możemy pozostawić bez nadzoru, np. wychodząc do pracy, bez obawy o przypalenie lub wykipienie potraw.

Cicha praca

Dużą zaletą wolnowaru jest jego cicha praca, która nie zakłóci dziennego spokoju, a także pozwoli na użytkowanie urządzenie w nocy.

Najlepszy wolnowar ranking

Jaki wolnowar wybrać?

Decydując się na zakup tak praktycznego urządzenia, jakim jest slow cooker, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą wybrać urządzenie trafiające w sedno naszych potrzeb. Parametry, które przedstawiamy poniżej powinny być w pierwszej kolejności wzięte pod lupę, podczas, gdy wybieramy dobry garnek wolnowar.

Pojemność

Z racji, że wolnowar staje się dość popularnym urządzeniem, na rynku znajdziemy wiele modeli różniących się od siebie pojemnością. Jest to bardzo ważny parametr, który powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli wolnowar będzie służył do przygotowywania potraw dla singla lub pary, spokojnie możemy zakupić mniejszy slow cooker, o pojemności 2,5-3,5 litra. Jeśli jednak planujemy gotowanie w wolnowarze dla większej rodziny, powinniśmy skłonić się ku większej pojemności, najlepiej 4-6 litra. Warto pamiętać, że większa pojemność wolnowaru pozwoli na swobodne gotowanie mięs w całości.

Misa

To, co w głównej mierze wyróżnia dobry wolnowar, to materiał, z jakiego została wykonana misa. Choć większość wolnowarów dostępnych na rynku wyposażonych zostaje w misę ze stali nierdzewnej, warto wiedzieć, że dostępne są także modele z misą z kamionki lub misą ceramiczną. Rodzaj misy ma nie tylko wpływ na jakość gotowanych potraw, ale także na funkcjonalność urządzenia. Misa wykonana ze stali nierdzewnej cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, gwarantuje nieprzywieranie potraw, łatwość czyszczenia oraz nie zmienia smaku przygotowywanych dań, a dodatkowo można użyć jej do tradycyjnego gotowania na kuchence. Misa z kamionki i misa ceramiczna, choć jest nieco mniej odporna na uszkodzenia, to podobnie jak ta ze stopu metali, nie zmienia smaku potraw. Dodatkowo misa z kamionki lub ceramiczna, może być swobodnie używana w piekarniku.

Wolnowar opinie użytkownikówPokrywa

Kolejnym ważnym elementem wolnowaru jest pokrywa. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór slow cookera ze szklaną pokrywą, która umożliwi podglądanie gotujących się potraw i monitorowanie stopnia ugotowania. Niektóre modele, najczęściej te z misą kamionkową, posiadają także kamionkową pokrywę, która chcąc nie chcąc uniemożliwia podglądanie dania, bez konieczności jej podniesienia. Choć jej plusem jest to, że tak samo jak naczynia, można jej używać w piekarniku.

Sterowanie

Podstawa grzewcza wolnowaru, w zależności od modelu, może być wyposażona w sterowanie manualne lub elektroniczne. Za sterowanie manualne odpowiada pokrętło, za elektroniczne natomiast nowoczesny panel. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj sterowania wolnowarem się zdecydujemy, ważna jest precyzja dostosowania temperatury i czasu gotowania. Ciekawą opcją jest także wbudowany timer, który pozwala na zaplanowanie rozpoczęcia gotowania na daną godzinę.

Tryby gotowania

Większość wolnowarów dostępnych na rynku wyposażona jest w dwa tryby gotowania. Najczęściej spotykanym jest tryb high i tryb slow. Tryb gotowania high pozwala na szybsze podgrzanie lub ugotowanie dań, w temperaturze 90 stopni. Tryb slow natomiast zapewnia wolniejsze nagrzewanie do temperatury 80 stopni, który doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania wywarów czy dżemów.

W niektórych modelach dostępny jest także tryb warm, który odpowiada za podtrzymywanie ciepła ugotowanych już potraw. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się ciepłym jedzeniem zaraz po późniejszym powrocie do domu lub gdy poszczególni członkowie rodziny jadają w różnych godzinach.

Gotowanie w wolnowarze a gotowanie klasyczne

Rozpoczynając przygodę z wolnowarem warto wiedzieć, jak prawidłowo przełożyć czas gotowania tradycyjnego, na czas gotowania w wolnowarze. Istnieją pewne normy, które pozwolą określić przybliżony czas gotowania w garnkach elektrycznych, jednak na początku gotowania w wolnowarze konieczne będzie „wyczucie” urządzenia.

Gotowanie klasyczne

Gotowanie w wolnowarze

TRYB SLOW

Gotowanie w wolnowarze

TRYB HIGH

30 minut

4-6 godzin

2-3 godziny

45 minut

6-8 godzin

2-4 godziny

50 minut<

8-10 godzin

4-6 godzin

Czasy w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy mogą się różnić, dlatego w pierwszym okresie po zakupie wolnowaru warto doglądać przygotowywanych dań.

Jak gotować w wolnowarze? Kilka praktycznych wskazówek

Choć wolnowar to z reguły proste w obsłudze urządzenie, warto poznać kilka przydatnych wskazówek dotyczących przygotowywania przepisów z wolnowaru. Oto kilka sugestii, jak gotować w wolnowarze:

 • pokrywy nie podnosimy zbyt często,
 • dania doprawiamy większą ilością ziół i przypraw,
 • nie podlewamy gotujących się dań (chyba, że zajdzie taka potrzeba),
 • unikamy dodawania śmietanki, jogurtów i mleka na początku gotowania (lepiej dodać je pod koniec- wtedy mamy gwarancję, że danie nie wykipi),
 • do dań makaronowych makaron dodajemy na samym końcu już ugotowany,
 • mięso przed włożeniem do wolnowaru warto wcześniej obsmażyć- będzie bardziej soczyste.

Wolnowar- przepisy

Wolnowar przepisy kulinarne

Wolnowar jest to urządzenie, przy pomocy którego przygotujemy szereg pysznych potraw. Wolnowar doskonale nadaje się do przygotowania w szczególności dań jednogarnkowych, jak leczo, bigos, fasolka po bretońsku, risotto czy gulasz (przepisy kulinarne na te dania można bez problemu znaleźć w Internecie). Dodatkowo wielu użytkowników dodaje, że mięso z wolnowaru jest o niebo lepsze niż to, które przygotowujemy tradycyjnie, np. w piekarniku. Dużą popularnością cieszy się pulled pork, czyli szarpane mięso z wolnowaru.

Wolnowar jest także niezrównany jeśli chodzi o przygotowywanie aromatycznych i esencjonalnych wywarów. Rosół z wolnowaru jest naprawdę bardzo aromatyczny, a przy użyciu dobrej jakości produktów jesteśmy w stanie odtworzyć smak rosołu, jaki przygotowywały nasze babcie.

Oprócz przepisów na słone dania z wolnowaru, możemy znaleźć również słodkości. Wielbiciele domowych zapraw i konfitur, cenią sobie pomoc wolnowaru w przygotowaniu wszelkiego rodzaju konfitur, dżemów i powideł. Dużą zaletą gotowania w wolnowarze tych przetworów jest fakt, że nie przywierają one do naczynia, jak ma to często miejsce w przypadku klasycznego gotowania (szczególnie w przypadku powideł).

Dodatkowo nie ma przeszkód, by przygotować dania wegetariańskie z wolnowaru. Gotowane w nim warzywa, czy aromatyczne zupy, z pewnością podbiją podniebienia wegetarian.

Dokładne przepisy na dania z wolnowaru możemy znaleźć nie tylko na stronach producentów tego sprzętu, ale także na blogach kulinarnych bądź w dedykowanych wolnowarom książkach kucharskich.

Wolnowar czy szybkowar? Co wybrać?

Wiele osób stawia sobie pytanie co wybrać- wolnowar czy szybkowar? Otóż spieszymy z prostą odpowiedzią, czym różnią się od siebie te dwa urządzenia. Szybkowar, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na szybkie przygotowywanie potraw. W przeciwieństwie jednak do wolnowaru, szybkowaru nie możemy pozostawiać bez nadzoru. Wolnowar jest więc nieco mniej problemowy pod tym względem. Są to dwie podstawowe różnice, które decydują, czy to wolnowar czy szybkowar będzie dla nas lepszy.

Jeśli zastanawiasz się, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze sprawdź, jaki szybkowar najlepiej kupić.

Sprawdź również >>> Parowar ranking

Wolnowar- cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie są ceny wolnowarów. Na rynku znajduje się bowiem duża gama produktów, pochodząca od różnych producentów i oferująca różne funkcje. W przybliżeniu mówiąc, tani wolnowar, cechujący się podstawowym wyposażeniem, kupimy już za nieco więcej niż 100 zł. Modele bardziej zaawansowane, wykonane z wysokiej jakości materiałów, o większej pojemności i najczęściej także z wbudowanym panelem elektronicznym, kupimy w cenie około 450-500 zł. 

Wolnowar- opinie i producenci

Choć wolnowary to nadal nieco niedoceniane urządzenia do gotowania, cieszą się dużym zainteresowaniem coraz większej ilości osób. Opinie o wolnowarach jednoznacznie wskazują, że te urządzenia potrafią być w kuchni niezastąpione. W wielu ocenach, użytkownicy zaznaczają wygodę użytkowania, bogaty smak gotowanych potraw, komfort gotowania bez spędzania całych godzin w kuchni oraz to, że wolnowar można pozostawić bez nadzoru. Dodatkowo wolnowar opinie posiada dobre, ze względu na chrupkość gotowanych warzyw, soczystość mięs, brak przypaleń i łatwość mycia garnka.

Wolnowary znajdziemy w ofercie wielu znanych i cenionych producentów sprzętu do kuchni. Pośród nich, największym zainteresowaniem cieszy się wolnowar Russell Hobbs, Crock Pot, Philips, Dunlop, Yoer, Morphy Richards i Camry. Duże zainteresowanie budzi także wolnowar Silvercrest- opinie na jego temat są pozytywne, a sam wolnowar można kupić w sieci Lidl. Dodatkowo wiele pozytywnych opinii zbiera wolnowar Hoffen, który za nieduże pieniądze możemy wyhaczyć w sieci Biedronka.

Sprawdź nasz ranking wolnowarów 2024 i przekonaj się, którzy producenci górują w tabeli. Wszystkie znajdujące się w tabeli slow cookery cieszą się dobrymi opiniami użytkowników i atrakcyjną ceną. Nie zwlekaj i już dziś zainwestuj w zdrowsze gotowanie.

Polecane wolnowary w 2024

1. Wolnowar Crock-Pot SCCPBPP605-050

1. Wolnowar Crock-Pot SCCPBPP605-050

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu wolnowarów znalazł się wolnowar Crock-Pot SCCPBPP605-050. Urządzenie posiada kamionkowe naczynie o pojemności 5,7 litra, dzięki czemu przygotujemy w nim dużą porcję bulionu lub całe mięsa. Wolnowar Crock-Pot SCCPBPP605-050 cieszy się dobrymi opiniami użytkowników, ze względu na łatwość czyszczenia możliwość mycia w zmywarce i mały pobór energii elektrycznej. Dodatkowo ten model wyposażony został w cyfrowy timer i funkcję podgrzewania posiłków, co również zgarnia pozytywne opinie. W zestawie z wolnowarem otrzymamy książkę z przepisami z wolnowaru, dzięki czemu gotowanie stanie się jeszcze prostsze.

2. Wolnowar Crock-Pot Duraceramic Saute CSC026X

2. Wolnowar Crock-Pot Duraceramic Saute CSC026X

Drugie miejsce na podium dumnie zajmuje wolnowar Crock-Pot Duraceramic Saute CSC026X. Ten model wyposażony został w naczynie o pojemności 5 litrów, które pokryte zostało powłoką DuraCeramic. Jest to powłoka ceramiczna, która cechuje się dobrym i równomiernym rozprowadzaniem ciepła, a dodatkowo chroni potrawy przed przywieraniem. Dodatkowo naczynie z wolnowaru Crock-Pot 5L Duraceramic Saute CSC026X zostało przystosowane do użytku zarówno w wolnowarze, jak również w piekarniku czy lodówce. Dodatkowo wolnowar posiada intuicyjny panel sterowania i szklaną pokrywę. Przez kupujących ceniony jest głównie za łatwość mycia, solidną konstrukcję i aromatyczność potraw.

3. Wolnowar Crock-Pot CSC059X

3. Wolnowar Crock-Pot CSC059X

Jak się okazuje, wolnowary Crock-Pot cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników, gdyż i na trzecim miejscu w naszym rankingu wolnowarów znalazło się urządzenie tej marki. Model Crock-Pot CSC059X cechuje się bardziej kompaktowymi wymiarami, gdyż wyposażony został w kamionkowe naczynie o pojemności 3,5 litra. Taka pojemność wolnowaru doskonale sprawdza się więc w mniejszych rodzinach, np. 4-osobowych. Dodatkowo wolnowar Crock-Pot CSC059X wyposażony został w możliwość regulacji temperatury na dwóch poziomach, a dużą zaletą tego modelu jest uchylna pokrywa. Najlepsze opinie wolnowar Crock-Pot CSC059X zgarnia za łatwość obsługi, podtrzymywanie temperatury i niezwykle stylowy design.

4. Wolnowar MPM MWO-01M

4. Wolnowar MPM MWO-01M

Miejsce zaraz za podium zajmuje wolnowar MPM MWO-01M. Ten model oferuje kamionkową misę o pojemności 6,5 litra, która pokryta została wysokiej jakości emalią. Wolnowar MPM MWO-01M posiada także praktyczną szklaną pokrywę, która dla lepszych efektów gotowania wyposażona została w uszczelkę i klipsy. Wolnowar MPM MWO-01M posiada możliwość pracy na trzech trybach- low, high i warm, co spotyka się z dużą aprobatą użytkowników. Dodatkowo opinie o tym wolnowarze jednoznacznie wskazują, że model MPM MWO-01M długo utrzymuje temperaturę, a posiłki w nim przygotowane zachowują maksimum aromatu i smaku.

5. Wolnowar Morphy Richards 3in1 Supreme Precision 461007

5. Wolnowar Morphy Richards 3in1 Supreme Precision 461007

Pierwszą piątkę naszego zestawienia zamyka wolnowar Morphy Richards 3in1 Supreme Precision. Model MR 461007 posiada dużą misę, o pojemności aż 6,5 litra oraz solidną szklaną pokrywę. Wiele pozytywnych opinii na temat tego urządzenia wskazuje, że jest to solidnie wykonany sprzęt, spełniający oczekiwania użytkowników. Obudowa wolnowaru Morphy Richards 3in1 Supreme Precision 461007 wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Pozytywne opinie wolnowar Morphy Richards 3in1 Supreme Precision 461007 zgarnia głównie za intuicyjny panel LCD oraz nienagrzewające się uchwyty. To urządzenie wyposażone zostało w 3 dodatkowe funkcje- duszenia, przypiekania i funkcję „szybki gulasz”, co również jest doceniane przez użytkowników.

6. Wolnowar Sencor SPR 6100BK

6. Wolnowar Sencor SPR 6100BK

Kolejną pozycją, jaką przedstawia nasz ranking wolnowarów, jest model Sencor SPR 6100BK. Jest to bardzo stylowy wolnowar o pojemności 5,5 litra, który cechuje się szerokim zastosowaniem. Wolnowar Sencor SPR 6100BK wyposażony został bowiem w 3 podstawowe low, mid, high i 2 dodatkowe tryby gotowania- powolne gotowanie lekkiego mięsa np. drób, polędwica i powolne gotowanie mięsa twardszego np. wołowina. Pozytywne opinie na temat tego urządzenia wskazują na możliwość regulowania temperatury w dużym zakresie, bo aż od 120 do 220 stopni Celsjusza. Dodatkowo wolnowar Sencor SPR 6100BK w wyposażeniu posiada kosz do gotowania na parze, który dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność.

7. Wolnowar Camry CR 6410

7. Wolnowar Camry CR 6410

Wolnowar Camry CR 6410 to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to urządzenie cenione nie tylko za stylowy design, ale przede wszystkim za łatwość i wygodę przygotowywania pysznych posiłków. Wolnowar Camry CR 6410 posiada pojemność aż 6,5 litra, dzięki czemu jednorazowo możemy przygotować aż do 10 porcji wartościowych i aromatycznych posiłków. Dodatkowo wolnowar Camry CR 6410 posiada ceramiczną misę i pokrywę ze szkła hartowanego, z możliwością mycia w zmywarce. Urządzenie wyposażono w czytelny wyświetlacz LDC, programator czasowy i możliwość regulacji mocy na 3 poziomach. Opinie o wolnowarze Camry CR 6410 wskazują na dobry stosunek jakości do ceny, a także na to, że jest to dobry zakup na lata.

Redakcja
Redakcja
Z pasji do technologii testujemy i porównujemy dziesiątki sprzętów. Na tej podstawie tworzymy nasze rankingi ułatwiając czytelnikom wybór najlepszych produktów w najlepszych możliwych cenach.

Zobacz również:

Jakie słuchawki douszne z ANC wybrać?

Słuchawki douszne z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odciąć...

Jaki rower enduro do 3000 zł wybrać?

Poszukując roweru enduro w przedziale cenowym do 3000 zł, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, funkcje...

Jaki bronzer do opalania wybrać? Ranking 2023

Dobry bronzer do opalania, jak go wybrać? Jeśli pragniesz uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry bez konieczności ekspozycji na...

Jaki krem brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry krem brązujący, jak go wybrać? Jeżeli marzysz o naturalnie opalonej skórze przez cały rok, dobry krem...

Jakie mleczko brązujące wybrać? Ranking 2023

Dobre mleczko brązujące, jak je wybrać? Jeżeli marzysz o pięknej, naturalnej opaleniznie, ale nie chcesz narażać swojej skóry...

Jaki balsam brązujący wybrać? Ranking 2023

Dobry balsam brązujący, jak go wybrać? Marzysz o pięknej opalonej skórze, ale nie chcesz narażać się na szkodliwe...

Sukienki do 100 zł – najładniejsze tanie sukienki

Sukienki są niezwykle popularnym elementem garderoby, który dodaje uroku i kobiecości. Jeśli szukasz sukienki w przystępnej cenie,...

Toaletka z lustrem do 200 zł, jaką warto wybrać?

Szukając toaletki z lustrem do 200 zł, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacząco ułatwią podjęcie...

Rękawice bramkarskie do 100 zł – jakie wybrać?

Jakie rękawice bramkarskie do 100 zł są najlepsze? Które wybrać? Jako bramkarz, poszukujesz solidnych i przystępnych cenowo rękawic...

Jak zwiększyć zasięg WiFi do 300 m lub więcej?

Wielu użytkowników sieci WiFi doświadcza problemów z zasięgiem sygnału, szczególnie w większych domach lub biurach. Jeśli jesteś...

Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać?

Dobry płyn do prania odzieży sportowej - jak go wybrać? Płyn do prania odzieży sportowej odgrywa istotną rolę...

Jaki wybielacz do tkanin białych i kolorowych wybrać?

Dobry wybielacz do ubrań, jak go wybrać? Poszukujesz dobrego wybielacza do ubrań, który sprawi, że Twoje białe i...

11 KOMENTARZE

 1. czytałam właśnie, że lidl często ma w swojej ofercie wolnowary, ostatnio nawet widziałam jeden w promocji, w gazetce promocyjnej lidla, pytanie tylko jakie mają opinie, bo to że są tanie to jedno, ale to jednak produkt z lidla

 2. Od kilku lat używamy w domu wolnowary.
  Pierw posiadaliśmy Wolnowar Crock-Pot 2,4l, który był mały praktyczny dla 2 osób. Teraz już zakupiliśmy większy model też tej samej firmy Crock-Pot 5l DuraCeramic . Jest nas teraz 4 osoby w rodzinie, stąd ta zmiana urządzenia na większe. Dla rodziny 4 osobowe pojemność 5 L jest idealna. Przyrządzam w nim dużo zup dla maluchów oraz fajne obiadki.

 3. Od ponad roku używamy urządzenia Wolnowar Crock-Pot 4,7l . super nam się sprawdza w domu. Dla 4 osobowej rodziny jest okej. Dania wychodzą smaczne. Bardzo przydatne urządzenie, łatwe w użyciu. Bardzo duża oszczędność czasu i energii 🙂

 4. Polecam Wolnowar Crock-Pot 2,4l CSC046X „W pełni zgodny z opisem i założeniami. Rosół bardzo dobry i przy minimalnym wysiłku, Polecam każdym leniuchom!

 5. Ja właśnie od kilku dni użytkuje wolnowar Crock Pot 5,7 l i powiem tyle, że jest cudowny 🙂 Takie żeberka jak w nim soczyste i aromatyczne nigdy mi nie wyszły. Nic nie przywiera, długo utrzymuje ciepło- na prawdę jest super

 6. Potrawy z wolnowaru smakują wspaniale i gotują się same bez nadzoru- nastawiłam powidła jabłkowe i poszłam spać, a rano były gotowe. Nic się nie przypala, nawet ryż na mleku czy owsianka. Mogę wyjść z domu, a po powrocie czeka na mnie gorący posiłek. Według mnie świetnym wyborem jest Wolnowar CROCK-POT model: CSC060X Dobrze wykonany i działa już parę miesięcy- jak za te cenę super

 7. My posiadamy od miesiąca model Crockpot CSC063 Jest nas 6 w domu i ta pojemność jest idealna ! Rewelacyjna jakość wykonania, świetny produkt, polecam wszystkim zapracowanym którym brak czasu na gotowanie… Gulasz rozpływa się w ustach

 8. Jednak wolnowary z firmy crockpot są świetne, posiadamy Crockpot DuraCeramic CSC026X 5 l Bardzo przydatne urządzenie w kuchni. Wszelkie mięsa i zupy wychodzą super !

 9. Dopiero zacząłem korzystać z Crockpot CSC027X 6 l – rosół po 5godzinach na low ma nieziemski smak – polecam każdemu ! 🙂

 10. Także posiadamy wolnowary z firmy Crockpot. Solidne wykonanie garnka. Potrawy gotowane w nim się nie przypalają, nie wymagają mieszania, nie wykipią. Są soczyste !

 11. Mam Ariete 2904 Rice Cooker Vintage
  – Można smacznie w nim przygotować wiele dań. 🙂 Dla mnie super! Plus za to, że łatwo się go czyści i pięknie wygląda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na skróty:

Powiązane:

Popularne:

Jaka bieżnia do biegania w domu najlepsza? Ranking 2023

Jaką bieżnię do domu kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę, ile kosztuje dobra bieżnia oraz czy bieganie na bieżni w domu się opłaca? W...

LEGO Friends do 100 zł – jaki zestaw wybrać?

Jaki zestaw LEGO Friends do 100 zł kupić? Klocki LEGO Friends to seria skierowana głównie do dziewczyn, która przenosi nas do kolorowego świata przyjaźni, przygód...

Jaki ultrabook do 3000 zł? Który najlepszy? Ranking 2023

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł, możemy wybierać spośród szerokiej oferty ultrabooków, które świetnie radzą sobie jako komputer do pracy czy gier. Wybierając ultrabook...

Ranking sokowirówek 2023 – jaka sokowirówka najlepsza?

Poszukując nowej sokowirówki powinniśmy sprawdzić, które z dostępnych w sklepach sokowirówek są najchętniej wybierane przez kupujących. Zobacz nasz ranking sokowirówek i wybierz najlepszą...

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 100 zł kupić?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł Ranking W poszukiwaniu dobrych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł? Jeśli planujesz zakup w tym przedziale cenowym, istnieje kilka...